samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Veličković: Dobro se osećam By: [Glasnik] Date: Novembar 08, 2011, 16:10:55

Veličković: Dobro se osećam

REAL Madrid dolazi u Beograd, na megdan Partizanu, ali ovog puta bez Novice Veličkovića. Uzdanica kraljevskog kluba i novog trenera Pabla Lasa pred polazak ekipe na 4. duel Evrolige u sredu neće morati saigračima da deli preterane savete o crno-belom timu koji je sačinjen od njegovih drugara, jer kako i sam kaže „posle toliko međusobnih duela skoro sve se zna“.- Svi u Realu znaju da ih u Beogradu čeka neugodno gostovanje jer atmosfera u kojoj će se igrati jedna je od najneprijatnijih za protivnike Partizana. Crno-beli su značajno promenili sastav od prošle sezone, a da ne pričam od onda kada sam ja branio njihove boje. Međutim, sada imaju najjače pojačanje i to baš iz mog vremena Nikolu Pekovića. Španci ga dobro znaju i dobro su ga prostudirali. U četvrtak će Partizan tražiti svoju šansu na domaćem terenu, a Real kartu za mesto u top 16 fazi Evrolige. Biće neizvesno – poručuje Novica Veličković iz Madrida u razogovru za „Novosti“.Srpskog reprezentativca povreda meniskusa ovih dana sprečava da igra. Laparaskopski zahvat čišćenja kolena je obavljen, prognoze su dobre, povratak na teren bi trebalo da bude za četiri, pet nedelja, ali do tada mora da se miruje! Što je za Novicu izgleda najteže.- Evo me kod kuće i ne znam više šta ću sa sobom. Nosio sam štake tri, četiri dana pa i nisam mogao mnogo da se krećem. Sad kad se dobro osećam, nikakve tegobe ne osećam, mogu da hodam i kad je napolju lepo vreme, ja moram da mirujem. Nisam ja na to navikao. Odem do teretane da dižem tegove, vežbam gornji deo tela, radim aerobne vežbe, pomalo vozim bicikl (kažu preporučljiv je za nogu) i vratim se kući – priča Veličković koga je naš poziv prekinuo u kačenju zavesa sa drugom iz kluba.Koliko je Novica zadovoljan kako oporavak teče govori i podatak da mu je teško da se osvrne na dan kada se povredio:- Da li mi verujete da sam mislio da ludim. Samo sam se pitao „dokle više, da li je moguće“. Mnogo mi je bilo teško tih dana, mnogo. Taman sam počeo da igram, prošli me svi bolovi u kolenu koje me je dugo mučilo, kad mi se, posle samo par nedelja, dogodi da povredim drugo koleno, ono za koje sam mislio da je zdravo! Na sreću pa se dobro oporavljam. Imam maksimalnu podršku celog tima, svih saigrača i trenera, koji je stvarno odličan čovek i na terenu i van njega – kaže Novica Veličković.

Izvor: Novosti.