samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Šćepović: Nisam tako brzo očekivao aplauze By: [Glasnik] Date: Novembar 07, 2011, 00:10:50

Šćepović: Nisam tako brzo očekivao aplauze

ŠAMPION Srbije je i na treću pauzu ove jeseni otišao u dobrom raspoloženju zbog bodovnog salda, ali 11. uzastopna pobeda publiku u Borči je u najmanju ruku ostavila ravnodušnom. Možda je igračima Partizana dojadilo da igraju protiv ekipa koje poput vojske iskopaju rov na 30 metara od svog gola i ostave Vladimira Stojkovića da se dosađuje, ali to nije neko opravdanje za igru ispod njihovog nivoa.Najveći dobitak meča je Marko Šćepović, taj nestašni dečko Partizana, koji je za sedam dana od zvižduka zbog svađe sa pojedincima sa tribina, doživeo frenetične aplauze kad je u 77. minutu napuštao teren.Golovi, pogotovo oni odlučujući, donose naklonost publike, a Šćepović poslednjih nekoliko mečeva igra veoma dobro i lako trese mreže, što obećava i pred večiti derbi.- Drago mi je zbog aplauza, iskreno, nisam ih očekivao ovako brzo. Doživeo sam ih kao satisfakciju za dobru igru, gol. Sve se ipak desilo na gostujućem terenu, voleo bih da ovo isto doživim u Humskoj. A, jedini lek su dobre igre i golovi – izneo je recept Šćepović.Posle prošlonedeljnog incidenta sa gledaocima sa „istoka“, rekao je da se nešto slično neće ponoviti, a to je obećao treneru Stanojeviću i ocu Slađanu.- Zaradio sam poslednju opomenu. Trudiću se da iz meča u meč igram sve bolje a da golovima polako „kupujem“ aplauze. Ne odgovaram više na provokacije, već ću se truditi da do kraja sezone što više puta zatresem mrežu i da tako doprinesem jesenjoj tituli Partizana.Posle pogotka protiv Vojvodine, mladi napadač je izjavio da bi gol na „Marakani“ sigurno prebrodio jaz sa grupom navijača.- Bilo bi sjajno kad bi mi se ta velika želja ostvarila. U mlađim kategorijama sam rešetao mrežu crveno-belih, nadam se da ću debitovati u „A“ timu i nastaviti golgeterski niz.Šćepović je ove sezone igrao na šest od 11 prvenstvenih mečeva, na terenu proveo 400 minuta i postigao je tri gola. U Evropi je u četiri meča postigao jedan gol, a u Kupu Srbije igrao u Novom Pazaru i zabeležio asistenciju Vukiću.RAZUMEM SELEKTORA ŠTO ME NIJE ZVAOMARKO je izgubio mesto u mladoj reprezentaciji, ali tvrdi da incidenti nisu uticali na odluku selektora Jankovića.- U tim se vraća moj brat Stefan, on je prvi špic mlade selekcije. S obzirom na to da ne bih igrao, razumem odluku selektora da me ne poziva, već da me ostavi da treniram u klubu. Nadam se da će selekcija uskoro imati tandem Šćepovića u timu.TOKOM PAUZE GOSTOVANJE U RUMUNIJIPAUZU u šampionatu crno-beli će iskoristiti za evropsku proveru jer u subotu (19.00) igraju u Rumuniji protiv Petrolula.Tim iz Ploeštija plasiran je u sredini tabele, a njegove boje brane petorica igrača iz Srbije: Komazec, Stojmirović, Petrović, Đurović i golman Čampar.

Izvor: Novosti.