samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Tadić: Ne znam zašto me nisu zvali! By: [Glasnik] Date: Novembar 04, 2011, 00:17:42

Tadić: Ne znam zašto me nisu zvali!

NE valja Dušan Tadić reprezentaciji ni kada se putuje na turneje po dalekoj Americi!? As Groningena, koji je proglašen za fudbalera nedelje u Holandiji, a kojeg je novinar “Futbol internešnela” nazvao antičkim kraljem Midom (“sve što dotakne pretvara u zlato”), ponovo je ostao bez poziva u nacionalni tim.Naravno i bez objašnjenja šta to što on radi nije dovoljno da bi dobio šansu makar na prijateljskim mečevima po turistički atraktivnim destinacijama Meksiku i Hondurasu.- Nisam dobio poziv u reprezentaciju. Šta da radim, nastaviću da igram još bolje i činim još više da bi doprineo pobedama Groningena, pa ako me se u nacionalnom timu sete… Niko nije ni dolazio da me gleda ovde da ja znam, niti je iko kontaktirao sa mnom – uz osmeh priča Tadić, birajući reči da ne bi nekog uvredio.Na pitanje šta to može “više i bolje” da učini, s obzirom na 22 asistencije prošle sezone, a još četiri, uz tri gola, u novoj, Tadić jednako pomirljivo, “lalinski”, odgovara:- Uvek može bolje! Nadam se da će poziv kad-tad stići, jer želim da igram za Srbiju, ali pošto me ne zovu, potpuno sam posvećen Groningenu.Holanđani pišu da direktor Njiland “drhti” pred prelazni rok, jer je ubeđen da će stići za Tadića ponuda koja se ne odbija.- Neke koje su stigle letos, nisu prihvatili, ali ne znam da li će u januaru moći da odole. Voleli bi u Groningenu i da dobro zarade, a isto tako i da me zadrže da bi se plasirali u Evropu. Videćemo koja će želja prevagnuti na zimu – kaže Dušan Tadić.MILKO ĐUROVSKI JE LEGENDA KLUBAKAŽU Holanđani da je Tadić na dobrom putu da dostigne slavu Milka Đurovskog, koji je ostavio neizbrisiv trag u Groningenu.- Milko je izuzetno cenjen u celoj Holandiji, a ovde je legenda. Mnogo je njegovih slika u prostorijama kluba, navijači ga stalno pominju, svi ga se sećaju. Nedavno je izašla knjiga o 40 godina kluba, pominju i mene, ali Đurovski je nešto posebno.

Izvor: Novosti.