samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Mijailović u Zvezdinih startnih 11 By: [Glasnik] Date: Novembar 04, 2011, 00:10:08

Mijailović u Zvezdinih startnih 11

KONAČNO dobra vest za Roberta Prosinečkog: Srđan Mijailović (17) se oporavio od povrede i potpuno je spreman za povratak. Mladi vezista je u kombinaciji za sastav Crvene zvezde protiv OFK Beograda i s obzirom na to da na “Marakani” imaju probleme s povređenim manevarskim igračima, jer je Lazović van stroja, a Kadu pod znakom pitanja, može se očekivati da talentovani fudbaler zauzme i mesto u startnoj postavi.- Mnogo sam se uželeo fudbala posle više od tri nedelje prinudne pauze. Stopalo je u redu, počeo sam da treniram punom snagom i spreman sam da zaigram protiv OFK Beograda. Naravno, ako trener Prosinečki tako bude odlučio – kaže Mijailović, koji se povredio početkom oktobra u dresu omladinske reprezentacije.Poslednji meč Mijailović je odigrao protiv Radničkog iz Kragujevca, kada je na terenu proveo poslednjih deset minuta. Od tada, Zvezda je još jednom posustala i ima četiri boda zaostatka za vodećim Partizanom.- Više nemamo pravo na kiks. Moramo da dobijemo sve do kraja jeseni, uključujući i derbi. Verujem da to možemo i da ćemo već od ovog kola igrati bolje i pre svega efikasnije. Čuo sam i da im je Purović otišao, ali ne razmišljamo o tome šta se dešava kod rivala, već gledamo da popravimo sopstvene nedostatke i uhvatimo ritam pobeda u finišu polusezone – konstatuje Mijailović.ŠEST DECENIJA OD PRVE TITULE ZVEZDA će u petak i subotu obeležiti šest decenija od osvajanja prve šampionske titule (4. novembra 1951). Sećanje na generaciju iz 1951, koju su predvodili velikani poput Rajka Mitića, Bore Kostića, Srđana Mrkušića i Koste Tomaševića, zabeleženo je dokumentarcem koji će u petak biti premijerno prikazan.

Izvor: Novosti.