samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Beograd: Autobus uleteo u park, poginulo dvoje studenata By: [Glasnik] Date: Novembar 04, 2011, 00:01:06

Beograd: Autobus uleteo u park, poginulo dvoje studenata

AUTOBUS “Beobusa” koji saobraćaja na liniji 77 od Bežanijske kose do Zvezdare uleteo je u četvrtak u 17.45 punom brzinom u park u Ulici Bana Ivaniša i na mestu usmrtio dvoje studenata R. V. (19) i D. Đ. (22), koji su, posle večere u menzi, sedeli na obližnjoj klupi. U ovoj teškoj saobraćajnoj nesreći lakše je povređena devojka T. Đ. (19), sestra nastradale D. Đ. Kako nezvanično saznajemo, mladić R. V. poreklom je s Kosova, iz mesta Leška, a devojka D. Đ. je iz Raške. Prema prvim informacijama dobijenim iz MUP Srbije, do nesreće je najverovatnije došlo zbog otkazivanja kočnica na autobusu u kojem, srećom, nije bilo putnika. Vozač autobusa J. S. (61) prošao je bez povreda. On je uhapšen i priveden na saslušanje u policijsku stanicu. – Bilo je strašno – kaže Milan D., jedan od očevidaca, takođe akademac iz obližnjeg studentskog doma “Slobodan Penezić”, u kojem su do juče boravili i nastradali. – Sve se odgiralo munjevitom brzinom. Video sam kako je autobus iz Ulice Bana Ivaniša pošao sa okretnice, potom je, kada je krenuo po putnike na stanicu, odjednom dobio neverovatno ubrzanje i uleteo pravo u park. Rušio je sve pred sobom, kontejnere, automobile, ljude…OŠTEĆENA VOZILA  AUTOBUS 77 je, pre nego što je udario u kontejnere i pokosio tinejdžere u parku, udario i u dva parkirana vozila. Na kombiju bele boje odvalio je masku, levi far i retrovizor, dok je na tamnoplavom “pasat karavanu”, beogradskih registarskih tabli BG 140 DČ, zadnji deo potpuno uništen. Na autobusu je nastalo manje oštećenje samo s prednje strane.   Naš sagovornik dodaje da mu se učinilo da se vozač autobusa bori sa volanom i pomahnitalim vozilom. Da li je zaista uzrok nesreće otkazivanje kočnica ili nešto drugo, pokazaće istraga. – Autobus je prosto leteo parkom i sve što mu se našlo na putu je lomio – kaže Milan. – Video sam kako je jedna devojka odgurnula drugu od sebe. Ona je pala na kontejner i tu ju je autobus “dokačio”. Nažalost, njena sestra i kolega završili su pod njegovim točkovima. Momku je, kako čujem, vozilo na mestu oduzelo život. Ni kontejneri, zaštitna ograda, više parkiranih automobila i silno drveće u parku nisu uspeli da zaustave pobesneli autobus. On se zaustavio tek pošto je prošao kroz ceo park i udario u zidić obližnje zgrade. – Video sam kako je vozač držeći se za glavu izašao iz autobusa – objašnjava naš sagovornik. – Bio je očajan kada je video šta je uradio i stalno je ponavljao: “Bože šta me zadesi, nisam ja kriv…”TEHNIČKI PREGLED PRE MESEC DANA  VLASNIK firme “Beobus”, čije je vozilo učestvovalo u nesreći, Drago Tošić, izjavio je saučešće porodicama nastradalih studenata. On je rekao da njihova firma radi već godinama, kao i da je strašno to što se dogodilo.  – Vozilo je pre manje od meseca registrovano, što znači da je prošlo tehnički pregled – rekao je Tošić. – Takođe, sva naša vozila svake večeri idu na preglede. Žao mi je što je došlo do ove velike tragedije.  U ovaj zvezdarski park ubrzo su pristigle brojne policijske snage koje su odmah blokirale ceo kraj i započele uviđaj. Bila su tu i tri vozila Hitne pomoći. Povređena D. Đ. hitno je prevezena u Urgentni centar, gde su lekari sve učinili da joj spasu život. Nažalost, u tome nisu uspeli, devojka je preminula sat posle nesreće. Njena sestra, koja nije prestajala da plače, posle pregleda ekipe Hitne pomoći odvezena je i zadržana u Urgentnom centru. Oko parka ubrzo se okupilo mnogo sveta, stanari obližnjih zgrada i kuća, a pre svega studenti iz “Penezića”. Svi oni u neverici su gledali šta se desilo.GRADONAČELNIK NA LICU MESTA NA mesto nesreće ubrzo su stigli i gradski čelnici. Pre svih, gradonačelnik Dragan Đilas, predsednik Skupštine grada Aleksandar Antić, kao i predsednik opštine Zvezdara Milan Popović. – Došao sam ovde i kao građanin i kao predsednik beogradske opštine na kojoj se desila nesreća – rekao je Popović. – Ovo je strašno što se dogodilo. Zar u jednom danu da nestanu dva mlada života?

Izvor: Novosti