samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Tričkovski: Boli me Zvezda By: [Glasnik] Date: Novembar 03, 2011, 16:12:42

Tričkovski: Boli me Zvezda

Nije valjao Zvezdi, u Apoelu se u njega kunu. Sudbina makedonskog reprezentativca Ivana Tričkovskog (24), aduta kiparskog šampiona na svim frontovima. Sudbina u koju ne želi preterano da zagleda pa ipak, ne može a da se ne priseti u razgovoru za „Sport“:- Otišao sam sa „Marakane“samo da bih otišao i negde dobio šansu da igram. Verujte da nisam ni znao gde idem, nisam čuo za kiparski Paralimni, otišao sam vođen željom da se jednog dana vratim među crveno-bele i dokažem da imam kvalitet za Zvezdu! Nedelje su prolazile, ja sam sve više dobijao na ceni, hvalili su me i novinari, i treneri, i navijači, i rukovodioci, postao sam zanimljiv najvećim klubovima sa ostrva…A za to vreme…- Ni jedan jedini poziv iz Ljutice Bogdana! Niko iz Beograda da pita kako sam, šta radim, da li sam živ i zdrav?! Zašto ovo kažem? Pa, bio sam igrač pod ugovorom sa Zvezdom, na pozajmici Paralimniju, kojeg je trenirao Čeda Janevski,valjda je prirodno da se okrene moj telefonski broj, čisto sa ljudske strane, nevezano za fudbal. Rana koja boli i nikako da zaceli, nosiću je, čini mi se, čitavog života! Baš niko da se ne zainteresuje. Strašno! Da li sam stvar, šta sam? I kada je trebalo iz Paralimnija da se preselim u Apoel, niko na Kipar nije dolazio, faksom je poslat raskid ugovora… Žao mi je, kako da mi ne bude žao – ne ostavlja dilemu Tričkovski.Isplatio se, očito, transfer iz Zvezde na Kipar?- Kada sam odlazio, govorili su da sam lud što prihvatam da idem tamo, svašta su govorili, ali to je bila moja odluka u koju nikoga nisam hteo da mešam. Ispalo je kao u najlepšem snu, fudbalski sam vaskrsnuo, stigao čak i do najveće evropske pozornice, malo li je? – čuje se smeh s druge strane „žice“.Na meti ste Evropljana, konkretne ponude su ulazile prošle sezone u dom Apoela?- Kajao bih se da sam letos otišao, ne bih sebi mogao da oprostim, za Ligu šampiona se živi. Ugovor sa Apoeom traje do leta 2013, a da li ću ostati do isteka? Ne opterećujem se, fokusiran sam na ovo što se trenutno dešava – zaključio je Ivan Tričkovski, napadač za kojeg trener Dragoljub Bekvalacreče svojevremeno, kad je prelazio iz Rabotničkog u Zvezdu, prethodno proglašen za najboljeg fudbalera u Makedoniji, da ima samo jednu manu: mnogo je dobar dečko!

Izvor: Novosti.