samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Ninkov: Ne plašim se ni Ivanovića By: [Glasnik] Date: Novembar 03, 2011, 00:10:20

Ninkov: Ne plašim se ni Ivanovića

DESNI bek Pavle Ninkov pun elena stiže iz Tuluza. Povratak u reprezentaciju za mečeve u Meksiku i Hondurasu vidi kao na dobru priliku da „orlovi“ počnu da dižu glavu posle neuspeha u kvalifikacijama za EP.- Nije mi bilo prijatno posle Maribora. Igrače koje su pre samo godinu dana dizali u nebesa zbog plasmana na SP, stavili su na stub srama, drznuli su se da izvređaju neke legende – ogorčen je bek Tuluza. – Moramo već jednom da shvatimo zakone sporta, ne pobeđuje uvek bolji, reprezentativci su dali u tom momentu koliko su mogli. Takva je „bila tura“. Sada ide novi ciklus kvalifikacija i potrebna nam je dobra atmosfera, zdrava konkurencija.Branislav Ivanović je bio standardan na desnom beku, ali povlačenjem Vidića možda će preuzeti njegovu ulogu.- Bane je neprikosnoven i ne bih da nagađam koju će mu poziciju u timu dodeliti selektor Ćurčić ili neki naredni. Znam samo da je za mene sjajno što njega imam za rivala jer me tera da budem bolji. Nikad se nisam plašio konkurencije, ali sam uvek umeo da cenim kvalitet i poštujem donesene odluke. Vidim šansu da u naredne dve utakmice pokažem koliko sam napredovao – optimist je Ninkov.NINKOV OSVETIO ZVEZDUCRVENI karton ga je odvojio od mogućnosti da se osveti Tuluzu za eliminaciju Zvezde.- Šteta što nisam učestvovao u pobedi od 1:0, mada je taj rezultat prava satisfakcija. U duelu Zvezde i Rena videli ste koliko su nam pobegli Francuzi u fizičkom smislu. Tehnički još možda možemo da pariramo, ali po pitanju snage i brzine, teško.SADA SAM BOLJI FUDBALERNINKOV tvrdi da je podigao nivo forme u Francuskoj, iako nije prošao pripreme sa klubom.- Posle Premijer lige, francuska je sigurno fizički najzahtevnija, veoma izjednačena i ne dozvoljava opuštanje ili dekoncentraciju. Posle ova četiri meseca vidim kod sebe napredak, do sledećeg septembra biću na još višem nivou.LIČNA KARTAIme i prezime: Pavle NinkovRođen: 20.4.1985. u BeograduPozicija: desni bekKarijera: Železničar 2004-2005, Radnički 2004-2005, Rad 2005-2006, Čukarički 2006-2008, Crvena zvezda 2008-2011, Tuluz 2011.Reprezentacija: 4/0.Vrednost: 3.000.000

Izvor: Novosti.