samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Savić: Smenjuje me penzioner sa Zlatibora By: [Glasnik] Date: Oktobar 28, 2011, 11:12:35

Savić: Smenjuje me penzioner sa Zlatibora

Dušan Savić, direktor Škole za trenere FSS, oštro reaguje na „zaključke“ sa sastanka koji nije ni održan, navodno Odbora za hitna pitanja Udruženja fudbalskih trenera Srbije. Uglavnom, u javnosti se pojavilo saopštenje sa sastanka navodno održanog u sredu, da je „posebno analizirao poslednje istupe u javnosti Dušana Savića“.„Izjave Savića po kojima selektor reprezentacije Srbije mora da bude samo domaći stručnjak, neprimerene su i mogu sa imaju samo štetan efekat po fudbal u Srbiji. Zahtevamo od rukovodstva FSS da preduzme adekvatne mere, i ne samo to, već i da adekvatno sankcioniše ponašanje Dušana Savića“, stoji u tom saopštenju Odbora za hitna pitanja trenerske organizacije Srbije.„Optuženi“ Dušan Savić komentariše:- Nemam vremena da se bavim lažima i privatnim saopštenjima penzionera sa Zlatibora (Milovan Đorić, prim.a.), koji pokušava već duže vreme da me smeni sa funkcije direktora Škole za trenere FSS. Nemam vremena, jer sam okupiran pripremom sastanka Komisije za razvoj i unapređenje fudbala UEFA, čiji sam član –kaže Savić za „Sport“.Izvinite, ali šta ste mislili kada ste rekli „privatnim saopštenjem“?- Navodni sastanak Odbora za hitna pitanja nije ni održan! To su mi potvrdila i dva člana tog Odbora, predsednik Ljupko Petrović i predsednik Trenerske škole Regiona zapadne Srbije Vladica Petrović.Kako je moguće da se zloupotrebljava jedan fudbalski organ?- Ne, neću da polemišem sa ljudima prošlosti, ljudima loših namera, koje je odavno pregazilo vreme – rekao je Dušan Savić.JOŠ JEDNOM O SELEKTORUIzjava u jednom hrvatskom listu, da na klupi reprezentacije Srbije ne želi stranca, dakle ni Roberta Prosinečkog, bila je povod „saopštenja“ kojim se osuđuje Dušan Savić.- I ranije sam rekao, još kada je selektor bio Havijer Klemente, da nisam za stranca, odnosno da državni tim mora da vodi domaći stručnjak. Uostalom, i Arsen Venger je, kada su ga pitali da li bi preuzeo brigu o engleskoj reprezentaciji, odgovorio da je to posao za Engleza a ne nekog sa strane. Svako ko je dobronameran, zna da dalje od toga nisam otišao – kaže Savić.

Izvor: Novosti.