samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Stanojević: Manga je nepredvidiv By: [Glasnik] Date: Oktobar 21, 2011, 01:10:26

Stanojević: Manga je nepredvidiv

NAVIJAČI Partizana konačno će na delu, u takmičarskoj utakmici, videti Davida Mangu i Andersona Markeša. Brzonogi vezista iz Centralnoafričke republike i na prijateljskom meču u Pančevu se upisao u strelce, uz dobar rad na treninzima spreman je i za ispit na velikoj sceni. Na drugoj strani, skupo plaćeni kapiten Sao Kaetana posle oporavka od povrede zadnje lože gotovo dva meseca je tražio formu i sad će dobiti šansu da dokaže da nije promašena investicija. – Manga i Anderson u sredu počinju utakmicu u Kupu Srbije protiv Metalca – ističe trener crno-belih Stanojević. – Anderson se vraća u formu, zadovoljan sam kako radi, a isto važi za Mangu koji je izuzetno brz, ali i nepredvidiv. Još ne znam šta tačno od njega mogu da očekujem, pa nisam smeo u prethodnom periodu da rizikujem. Ipak, on će biti u kombinaciji i za duel sa Javorom. Manga je u Humsku došao bez pompe, na probu. Posle meča u Mitrovici ostao je kao “zalog za budućnost”. Brzinom, umećem i pre svega jednostavnim golovima, levonogi vezista je preko prijateljskih utakmica stigao na prag prvog tima. Na pitanje da li je spreman za veliku scenu, kao iz topa je uz osmeh odgovorio: – Sad jesam, da ste me pitali pre mesec dana ne bih bio toliko siguran! Bio mi je potreban period da se naviknem na sistem rada i način igre u Partizanu, ali i da se fizički pripremim. Imao sam i peh da sam zbog reprezentativnih obaveza dva puta odsustvovao po desetak dana u vreme kad sam imao najviše vremena za uigravanje. Trener mi je rekao da ću igrati i jedva čekam prvu šansu u takmičarskom meču – nestrpljivo će Manga. Reprezentativac Centralnoafričke Republike dodaje da se posle dva meseca adaptirao na život u Beogradu, spoznao koliki teret nosi igrač Partizana. Samo da još zaigra…

TOMIĆ SPREMAN, KAMARA IZDRŽAO KAZNU PONOVO ima muka Aleksandar Stanojević, ali onih slatkih. Svi igrači su zdravi, trening su odradili Nemanja Tomić i Brazilac Eduardo, pa će biti “tuče” za mesta u autobusu koji vozi za Ivanjicu. Meda Kamara je za Stanojevića izdržao kaznu, vraća se u tim, a jedino je izvesno da lepote centralne Srbije neće videti Dijara i Anderson.

Izvor: Novosti.