samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Jovanović: Nedostajalo emotivnosti i žestine By: [Glasnik] Date: Oktobar 21, 2011, 01:10:24

Jovanović: Nedostajalo emotivnosti i žestine

Trener Partizana Vlada Jovanović je teško podneo poraz na startu Evrolige, a igračima je zamerio što nisu imali više hrabrosti u duelu sa Anadolu Efesom.- U prvom poluvremenu je viđena lepa košarka. Bio sam zadovoljan napadom u tom periodu, ali je problem bio u odbrani. Gosti su imali mnogo otvorenih šuteva, a i neki kontranapadi nisu prekidani faulovima, već smo primali lake poene. Takođe,lako smo prokockali sedam poena viška u drugoj četbritni – analizira Jovanović.Strateg crno-belih je naveo da su gosti agresivnom odbranom u drugom poluvremenu “iskidali” napad njegovog tima.- Ima nekoliko razloga za takav epilog, a jedan je taj što sam želeo da dam određenu minutažu Mačvanu, koji je imao samo jedan sastanak sa ekipom. U toj agresivnoj igri se gubila naša kretnja u napadu. Moraćemo da se naviknemo na Evroligu, na jaku odbranu, na jake rostere… Hvala publici na fenomenalnom navijanju i žao mi je što to nismo iskoristili.Koliko je opasno što ste izgubili meč na otvaranju sezone na svom terenu?- Uvek je opasno kada se izgubi, ali koliko se sećam poslednjih godina smo uvek gubili prve utakmice. Ljudi sa kojima radim i ja ćemo se truditi da u narednim utakmicama izgledamo mnogo bolje. U Evroligi ne sme da bude praznih minuta i na tome ćemo morati da radimo.Koji su razlozi lošeg početka treće četrvrtine?- Izgubljene lopte, nismo to mogli da zaustavimo. Pokušao sam izmenama, ali nije ništa pomoglo. Takođe, nismo mogli da iskontrolišemo faulove naših visokih igrača. Pokušali smo da se vratimo, ali neki šutevi, koji bi nas približili i uveli u neizvesnu završnicu, nisu ušli.Kakve su ambicije posle ovog poraza?- Da igramo ravnopravno sa svima. Ne možemo nikome da pretimo, a imaćemo imperativ samo protiv Šarlroa. Protiv ostalih ćemo da igramo hrabro, a to nam je večeras nedostajalo. Ekipa je selektirana tako da se sastoji od igrača koji imaju veliki pasiju i ljubav. Oni koji su dovedeni su protiv Partizana igrali dobro i to je jedan od razloga zbog kojih smo ih angažovali. Njima zameram samo što tu hrabrost nisu pokazali večeras. Nedostajalo je emotivnosti i žestine. Nije lako igrati protiv ovakve publike, ali nije lako igrati ni za ovakvu publiku.Koliko ste zadovoljni partijom Ejsija Loua?- Dobar je igrač i čovek, veoma je posvećen ekipi, mada možda u pravom trenutku ne pronalazi pravo rešenje. Došao je iz druge lige, gde se igra potpuno drugačija košarka. Pokušavao je nekoliko puta da preuzme odgovornost, ali ga je kao i u mečevima s Radničkim i Heliosom zbunjivala uska odbrana. Ima našu punu podršku, moraćemo da ga sačekamo, a najvižnije je da ima želju da vodi ekipu. Činimo sve da se što pre adaptira.SARIDŽA: VEOMA VAŽNA POBEDATRENER Anadolu Efesa Ufuk Saridža sijao je od sreće posle trijumfa.- Uvek je teško igratiu Beogradu. Meč u “Pioniru” je jedan od najvažnijih u Evroligi. Odigrali smo dobro, posebno u drugom poluvremenu i posebno u odbrani. Imamo nov tim, mnogo je novih igrača. Treba nam vremena da ih ukopmonujemo u jednu celinu. Ali, igralismo pametno, posebno ističem odbranu. Veoma važna pobeda – hvalio je svoje igrače trener Saridža.LO: IMAOSAM LOŠ DANEjsi Lo je bio priličnoutučen posle meča.- Nisam imao tremu. Oni su odigrali odlično, udvajali me, a ja sam imao samo lođuutakmicu. Moramo mnogo boljenego što smo odigrali u trećoj deonici. Izgubli smo mnogo lopti, pre svih ja, Pekovićje ušaou problem sapenalima. Jošse navikavam na Evropu, razlika u odnusu na NBA je i u prostorui upristupu.RADULJICA: PAD EMOCIJE PRESUDIO- Žao mi je što nismo startovali pobedom. Borili smo se koliko smo mogli. Hvala sjajnoj publici, koja nas je, ili bar mene činila boljim.U trećojčetvrtini je došlodo pada energijei emocije. Nismo pet minuta poentirali. Da jesmo, bilo bi drugačije– sumira Miroslav Raduljica.MAČVAN: IMAO SAM TREMUMILAN Mačvan je praktičnobez treninga, diretno sa aerodromadebitovao za Partizan.- Stigao sam da “pohvatam” neke sisteme igre, ali moram jošmnogo da radim. Žao mi je što se ovako završilo. Priznajem, imao sam tremu pred ulazak u igru. Publika me je sjajno dočekala,što mi je prijalo, ali bih viševoleo da smo pobedili.SAVANOVIĆ: PAMTIM SAMO APLAUZDUŠKO Savanovićje najavio trijumf početkomtrećedeonice.- Odigrali smonavisokom nivou, imali smo solidan procenat šuta,pogađalibitne lopte. Bilo je milina igrati u ovakvoj atmosferi. Svaki igračvoli pune tribune – izjavio je Savanovićkoji se nije mnogo obazirao na pojedina vrećanjapublike tokom meča. – Na početkusu me nagradili aplauzom. To mi ostaje u sećanju.Pa šta očekujeteod navijačaprotivničkogtima tokom meča,da vam aplaudiraju? Lično,viševolim da igrampred 20.000 “grobara” nego u nekom “pozorištu”.

Izvor: Novosti.