samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Todorić: Završićemo Miljenovića... By: [Glasnik] Date: Oktobar 07, 2011, 11:10:05

Todorić: Završićemo Miljenovića…

Dve nedoumice okružuju Humsku pred sutrašnji debi protiv Zagreba u ABA ligi. Prva je milion puta pomenuto pojačanje na poziciji krilnog centra, koje još uvek nije stiglo u Beograd, a drugo je – status Nenada Miljenovića. Juniorski reprezentativac Srbije još nije zvanično postao član Partizana MTS. Problem je nastao oko obeštećenja, koje crno-beli nisu uplatili na račun bivšeg Miljenovićevog kluba (FMP). Ali, kako se stvari razvijaju u poslednja dva dana, ubrzo bi Nenad mogao i oficijelno u Humsku.- Radimo na tome da rešimo problem. Miljenovića u Zagreb neće putovati, ali nadamo se da ćemo završiti i te detalje oko njegove registracije za Partizan – objašnjava za „Sport“Dragan Todorić, sportski direktor crno-belih.Buka koja se digla oko Miljenovića ne odgovara ni crno-belima ni igraču, kao ni srpskoj košarci. Zato su ohrabrujuće reči mladog igrača, ali i činjenica da je rešenje na vidiku:- Sigurno da nije prijatno kada sam pročitao vesti vezane za moje ime. Obeštećenje još nije uplaćeno, odnosno nisam zvanično igrač Partizana MTS, ali to ne utiče na moj rad. Znam da samo kroz treninge mogu da se nametnem treneru i nadam se najboljem – priča Nenad Miljenović.Na promociji novog tima navijači su gromoglasnim aplauzom pozdravili Nenada, koji je već zadužio dres sa brojem 9 u Humskoj.- Ovo je stvarno fenomenalno. Neverovatna podrška navijača nam mnogo znači, jer znate na svakom treningu, utakmici da će vas podržati šta god da se desi. Tako da što se mene tiče, stvarno najlepši početak u Partizanu MTS.Iako nije definisan status juniorskog reprezentativca Srbije, Miljenović već sada vidi sebe u najuspešnijem srpskom klubu i nada se kako u zvaničnim utakmicama nosi crno-beli dres.-Očekujem sezonu u najboljem raspoloženju. Moram da budem strpljiv i da treniram vredno. Potrebno je, pre svega, da iskoristim šansu koja se ukaže i nadam se da će doći. Kada se govori o ambicijama ekipe, idemo na trofej u svakom takmičenju koje igramo. Želimo da postignemo što bolje rezultate i voleo bih da Partizan ovu sezonu završi bar kao one prethodne – zaključuje Nenad Miljenović, crno-bela „devetka“koja bi uskoro mogla da dobije i zvaničnu potvrdu.OD STARTA MNOGO ZAVISIMladi bek neće putovati u Zagreb, ali sve misli su mu usmerene ka premijerni meč, koji mnogo znači njegovoj ekipi i saigračima.- Trenutno nam je u glavama svima taj prvi meč u ABA ligi, koji igramo sa Zagrebom. Ekipa iz prestonice Hrvatske se znatno pojačlala, jer igraju i oni Evroligu. Upravo baš ta utakmica nam je od velikog značaja. U slučaju da pobedimo evroligaša na gostujućem terenu sve će da ide mnogo lakše. Posle toga imamo četiri vezane utakmice kući i verujem da će ta pobeda doneti mnogo toga – konstatuje Nenad Miljenović.

Izvor: Novosti.