samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Četojević: Uveo sam Novaku blagosiljanje jela By: [Glasnik] Date: Septembar 23, 2011, 17:10:32

Četojević: Uveo sam Novaku blagosiljanje jela

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković napravio je ove sezone jednu od najuspešnijih serija ikada na ATP turu, zahvaljujući između ostalog, i dijeti kojom je iz ishrane izbacio brzu hranu, kao i hleb koji u sebi sadrži gluten.Zaslužan za promenu Đokovićeve ishrane je lekar nutricionista Igor Četojević, koji je započeo saradnju sa srpskim teniserom prošle godine.- Dao sam Novaku savete i odredio pravilnu terapiju. Otkako je započeo sa dijetom, konačno je počeo da spava kako treba, prvi put u životu – rekao je Četojević u telefonskom intervjuu Asošiejted presu.Od promene režima ishrane, Đoković je ostvario fantastičan niz od 64 pobede i samo tri poraza ove godine, osvojivši pritom tri gren slem titule. Četojević je na ideju da pomogne srpskom teniseru došao pre dve godine na Australijen Openu.- Supruga mi je rekla da bi trebalo da pomognem Noletu jer ima problema sa alergijom – kaže Četojević.Prvi susret Đokovića i Četojevića dogodio se za vreme četvrtfinala Dejvis kupa jula prošle godine u Splitu, kada je i započela nutricionistička terapija.- Počeo sam da učim Noleta jednostavnim stvarima, kao što je izbegavanje da istovremeno jede i priča telefonom. Tako ignorišete hranu, koja je ključna za životni proces uopšte – rekao je Četojević u čijoj biografiji piše da je studirao medicinu u Sarajevu, kao i tradicinalnu kinesku medicinu i megnetnu terapiju.- Novak je na terapiju počeo da reaguje veoma dobro, dobio je apetit, prestale su stomačne tegobe i povraćanje posle obroka – rekao je Četojević.On je napomenuo da je uoči obroka uveo novu praksu “blagosiljanja jela” jer se time ostvaruje “duhovna veza sa hranom”.- U kineskoj medicini samopouzdanje dolazi iz stomaka – rekao je Četojević.On je naglasio da se želja da pomogne Đokoviću rodila kada je video koliko je srpski as “opčinjen vimbldonskim peharom.”- Prosto me je dirnula ta Novakova ogromna želja za uspehom. Kad je bio mali popeo bi se na stolicu i govorio „Ja sam Novak Đoković, šampion Vimbldona“. Već tada je uspevao da vizuelizuje ono što želi da postane – rekao je Četojević.On je napomenuo da je prestao sa radom u stručnom štabu Đokovića posle Vimbldona.- Vimbldon je bio naš cilj. Ostvarili smo ga i moj posao je time bio završen – rekao je Četojević koji je nastavio sa praksom na Kipru.

Izvor: Novosti.