samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Novak: Zbog odbojkaša sam pogoršao povredu By: [Glasnik] Date: Septembar 19, 2011, 21:10:45

Novak: Zbog odbojkaša sam pogoršao povredu

PEKING i Šangaj možda neće biti u prilici da pozdrave najboljeg tenisera planete. Kineska turneja jeste važna za Novaka Đokovića, tamo brani titulu i polufinale, ali su prve prognoze povrede takve da niko u taboru našeg šampiona, pa ni on sam, ne može da potvrdi tačan termin povratka na teren.To je istakao i Nole, koji je, kao pravi profesionalac, samo dan po predaji polufinala Dejvis kupa uspeo da sakrije koliko mu je teško zbog epiloga duela sa Argentinom, dočekavši medije u svom restoranu na Dorćolu pun pozitivne energije i vedrog duha.- Utvrdili smo stepen povrede i videli da se radi o delimičnoj rupturi mišića. Situacija nije najgora, ali smo se nadali da može da bude i bolja. Stanje zahteva period oporavka, a uz pomoć stručnog štaba i fizioterapeuta, nadam se da ću uspeti brzo da se vratim na teren – rekao je Đoković.Da li bi to moglo da bude već na azijskoj turneji koja počinje 3. oktobra?- Jedan pregled nije bio dovoljan da precizno kažem kada ću opet početi sa treninzima. Turniri u Pekingu i Šangaju su mi važni, reč je o velikim takmičenjima, ali sigurno je da neću rizikovati pogoršanje povrede, pa samim tim neću ni žuriti u procesu oporavka.Jedan detalj je dodatno “opteretio” našeg asa posle predaje Del Potru pre dva dana.- Nažalost, pošto smo izgubili meč, rano sam stigao kući. Međutim, dobra stvar je što sam stigao da gledam odbojkaše u finalu. Posle pobedničkog poena toliko sam skočio od radosti da sam verovatno istegao još poneki mišić. Ako se ispostavi da zaista jesam, poslaću račun Odbojkaškom savezu – našalio se Novak.Srpski sport doživljava pravi bum ove sezone, zadovoljno je konstatovao Đoković.- Ova sezona je izvanredna, a odbojkaši su je nadogradili sjajnim rezultatom. Svi smo u Dejvis kup timu slavili zbog njihove pobede i bilo nam je veoma drago što su se postali šampioni Evrope. Opet, očekivali smo više od košarkaša, ali šta da se radi. Mi smo, ipak, nacija kolektivnih sportova – zaključio je Novak.

Izvor: Novosti.