samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Morison: Step mi je rekao da je Srbija zemlja košarke! By: [Glasnik] Date: Septembar 15, 2011, 11:12:07

Morison: Step mi je rekao da je Srbija zemlja košarke!

Adam Morison je stigao u Beograd. Letom preko Frankfurta, u sredu uveče pola sata pre ponoći, novi adut košarkaše Crvene zvezde Beograd je kročio na Aerodrom Nikola Tesla.Pomalo zbunjen, sa tri velike torbe u rukama izneo je prve utiske o gradu u kome će provesti sledećih godinu dana.- Malo sam umoran, ali moram da priznam da sam i veoma uzbuđen što ću imati priliku da upoznam Evropu i Beograd – bio je prvi komentar Morisona.O Srbiji i novom klubu priznaje da ne zna mnogo, ali je spreman da uči, a na pitanje šta očekuje od od ekipe kaže.- To ću tek saznati, još nisam upoznao trenera i nove saigrače.Sa druge strane Morison nema dilemu šta se od njega može očekivati.- Trudiću se da u svakoj utakmici igram snažno. Nadam se da ću uspeti da pomognem timu da igra dobro i da pobeđuje.Bliže informacije o Srbiji Morison je dobio od bivšeg saigrača koji je imao prilike da igra u Beogradu.- Blejk Step mi je pričao o Srbiji kao zemlji košarke. On je doduše igrao za Partizan, ali mi je rekao da ovde imate sjajne navijače – zaključio je u prvom brifingu Morison.Kao što je poznato Morison je potisao ugovor na godinu dana sa beogradskim timom bez opcije o odlasku u NBA ligu. U karijeri je bio treći pik na draftu 2006, osvojio je dva šampionska prstena igrajući za Los Anđeles Lejkerse, a nosio je i dres Šarlota u kome je počeo NBA karijeru.

Izvor: Novosti.