samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Kolarov: Pobedićemo Italiju By: [Glasnik] Date: Septembar 08, 2011, 17:10:44

Kolarov: Pobedićemo Italiju

Priznajemo, znali smo da može mnogo, znali smo da dolazi iz lige koja ima visoke zahteve ali opet, Aleksandar Kolarov je prevazišao sva naša očekivanja. Tolika doza samopouzdanja u Belfastu, prodora koji su lomili odbranu domaćina, asistencije, udarci, hiper aktivnost koja osvaja… Da, nećemo pogrešiti ako konstatujemo da je u 180 minuta provedenih u dresu reprezentacije Kolarov na čelu duge liste onih koji su položili ovaj septembarski ciklus. – Bilo je dobro, zadovoljan sam – kaže Kolarov za „Sport“.- Ja bih, ipak, apostrofirao kolektiv, učinak tima. Svi momci su bili na visini zadatka i rezultat je tu.Interesantno, koliko je bio siguran na terenu, toliko je bio uverljiv i u najavama utakmica. Širio je optimizam, bio pozitivan.- Znam koliko možemo – jasan je Kolarov.- Okupili smo se u Staroj Pazovi samo sa jednim ciljem a to su dve pobede i osvajanje šest bodova koji nas ostavljaju u trci za plasman u baraž. Kvalitetniji smo od rivala, a koliko smo bili superiorni najbolje se videlo u Belfastu. Uzgred, ja sam i pre meča protiv Severne Irske rekao da će nam teže biti protiv Farskih ostrva. I videli ste, bio sam u pravu. To su najteže utamice, već dobijene a nisi ni izašao na teren. Pred nama su Italija i Slovenija, selekcije koje više “nemaju motiva”?- Sudbina ovih kvalifikacija je u našim rukama – ne ostavlja dilemu Kolarov.- Pobedićemo Italiju i idemo u baraž! Da, zašto da ne. Imamo sve, tim, igru, pojedince, navijače, svoj teren.Dovoljno od Kolarova, dovoljno od igrača koji nas je osvojio pristupom, željom, formom…ostaje samo žal što sjajne partije nije krunisao i golom. Neka, možda je tako moralo da bude. Nemamo ništa protiv da Bufon “plati” za propušteno u Belfastu i u Humskoj.BAJERN BI KOLAROVAMinhenski Bajern je obnovio interes za našeg reprezentatvca, Aleksandra Kolarova. Tako pišu italijanski i nemački mediji. Navodi se da je Kolarov „žrtva“ dolaska Gael Klišija u Mančester Siti i da bi u januaru mogao da promeni klub u želji da što više igra. Bavarci su se i sredinom septembra 2009. godine interesovali za levonogog srpskog bombardera, ali kasnije su „petro-dolari“ Mančester Sitija ubedili Kolarova da se iz Lacija preseli u Siti.

Problem za Bajern bi mogla da budu visoka godišnja primanja defanzivca „građana“ koji zarađuje oko pet miliona evra po sezoni. Bajern je ovog leta već uspešno poslovao sa Sitijem kada je doveo desnog beka Džeroma Boatenga, a sada bi hteli isti scenario sa Kolarovim. Međutim, ako dođe do transfera, ostaje nejasna pozicija Filipa Lama…

Izvor: Novosti.