samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Noleta rame više ne boli By: [Glasnik] Date: Avgust 17, 2011, 01:10:12

Noleta rame više ne boli

ŽESTOK šampionski ritam ostavlja traga na teniskom terminatoru Novaku Đokoviću. Najboljeg igrača planete tokom turnira u Montrealu, naime, mučili su bolovi u ramenu, što je bio jedan od glavnih razloga njegove nervoze na terenu u pojedinim susretima.Srećom, posle nekoliko pregleda i redovnih terapija u Kanadi, pokazalo se da ovi problemi nisu toliko ozbiljni, pa će Nole biti maksimalno spreman, prvo za Sinsinati, a onda i za Ju-Es open poslednje nedelje avgusta.RODIK DIVLjAO POSLE PORAZA PRGAVI Endi Rodik ponovo je pokazao mračnu stranu svoje ličnosti. Tokom meča prvog kola Sinsinatija protiv Kolšrajbera (6:7, 7:5, 6:1) izgubio je kontrolu nad ponašanjem posle jedne od odluka sudije koje mu nisu išle u prilog. Prvo je divljački izlomio reket, a nedugo zatim napravio duplu grešku, posle koje je udario lopticu svom snagom ka publici, pogodivši nekog na tribinama. Tada je dobio i kazneni poen, ali ga ni to nije smirilo. – Ma, šta lupa taj sudija. Devojčica od osam godina je lepo uhvatila tu lopticu, kao suvenir. Gluposti, ali zato je tenis i manje gledan od profesionalnog rvanja. Ne daju nam da bacamo svoje stvari okolo, kao u drugim sportovima – kukao je Endi.- Tokom celog turnira u Montrealu imao sam problema sa ramenom. Ali, sve je u redu. Nije u pitanju ništa ozbiljno. Znam šta je potrebno da uradim kako bih se spremio najbolje što mogu za naredne izazove – rekao je Novak, koji će u prvom kolu mastersa u Sinsinatiju igrati protiv velike nade američkog tenisa Rajana Herisona.Đoković je veoma disciplinovan i kada je reč o ispunjavanju zadatog programa svog trenera Marjana Vajde i drugih iz stručnog štaba.- Svaki dan provodim dosta vremena trenirajući, a zatim i oporavljajući se od napora. Potom odlazim na razne vrste terapija i ostalih sličnih stvari, koje mi pomažu da ostanem u najboljoj mogućoj formi – ističe naš as.Tokom ove sezone Nole je do sada odigrao 54 meča na ATP turu, od kojih je u 53 izašao kao pobednik.- Moj raspored mečeva ove godine je zaista dobar, uprkos činjenici da sam odigrao veliki broj njih. Imao sam neophodan odmor od dve nedelje posle Vimbldona, pa sam mogao da napunim baterije za američku turneju. Zadovoljan sam.Novak ne krije da ga ne zanimaju bilo kakve kalkulacije oko poena i čuvanja za velike turnire, već samo pobede, i to na svakom takmičenju.- Tek su mi 24 godine i pucam od motivacije da pobeđujem svakog dana. U svaki meč ulazim sa 100 odsto želje da izađem kao bolji. Tako sam naučen da radim, i tako sam uvek igrao. Trudiću se da tako i ostane – zaključuje Đoković.

Izvor: Novosti.