samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Novak: Sve sam jači! By: [Glasnik] Date: Avgust 13, 2011, 21:10:23

Novak: Sve sam jači!

„MAŠINA“ iz Bazela i „Apač“ sa Majorke iz najslavnijih dana padaju u sve veću senku naspram kvaliteta Novaka Đokovića. Srbin iz dana u dan igra sve bolje i pokazuje nadljudsku snagu i tenisko umeće pred kojim se rivalima, i doslovno, tresu kolena. Razbio je Gaela Monfisa u četvrtfinalu Montreala 6:2, 6:1, pre njega i Davidenka i Čilića, (oko dva izjutra sastaje se sa Žo Vilfridom Congom), ali je najveća prednost momka sa Banjice u tome što je u svim tim mečevima pružio tek 30 do 50 odsto mogućnosti i što postoji veliki prostor za napredak, na voleju, servisu…Mnogi njegovi protivnici se plaše šta će biti kada Nole krene da igra sa 80 odsto snage, što će se desiti kad tad, a tada će, verovatno, umesto „nezaustavljivog niza pobeda“ krenuti trijumfi sa po 6:0 u setovima.TIPSAREVIĆ: SREĆAN SAM ZBOG TOP 20 VRHUNSKE partije u Montrealu Janko Tipsarević je pokušao da kruniše sinoć u polufinalu, protiv 24. na ATP listi Mardija Fiša. Ipak, bez obzira na ishod tog meča, naš as je već obezbedio jedan od ciljeva za 2011. a to je za njega rekordni plasman u top 20, i skok za najmanje četiri pozicije u odnosu na prošlu nedelju. – Mnogo mi ovo znači, jer sam to postavio kao zadatak u ovoj sezoni. Ulazak u top 20 i osvajanje titule idu ruku pod ruku, ali mi je drago što sam već ostvario jednu stvar. Bio sam blizu i druge, i to u dva navrata, u finalima Istborna i Delrej Biča – rekao je Janko pred polufinalni okršaj- Srećan sam što i sam mogu da primetim da napredujem iz dana u dan i da sam sve bolji na terenu – rekao je Novak posle trijumfa nad Monfisom. – Protiv Gaela sam odigrao najbolji meč na turniru, držao sam ga pod pritiskom, jednostavno mu nisam dao da misli. Ali, protiv Conge moraću još jače, kada mu krene servis može da pobedi bilo koga. Kao i na Vimbldonu ključ je ritern. Uveren sam da mogu do nove pobede – poručio je Đoković koji u 2011. godini ima skor 51:1, bez ijednog poraza na Masters turnirima.Da je Srbin zaista dominantan u odnosu na druge priznaju i svi vrhunski teniseri. Prvo je Conga govorio kako je Novak ispred ostalih, koji su „tu negde“, da bi ga i Monfis pohvalio.- Ovo je najbolji Novak sa kojim sam se ikada sreo. Bio je prejak. Ja sam igrao dobro, udarao sam lopticu koliko god sam snažno mogao, ali nijednom nisam bio u situaciji da isplaniram kako ću da osvojim poen – rekao je Monfis.Tek, poput pravog sportiste i šampiona, Nole nije previše govorio o sebi. Veću pažnju usmerio je ka svom drugaru iz reprezentacije, Tipsareviću, koji se ostvario svoj najveći uspeh u karijeri plasiravši se među četiri najbolja u Montrealu.- Bilo bi to pravo uživanje, i za nas, i za Srbiju da se nas dvojica sretnemo u finalu – govorio je Nole. – Janko je jedan od mojih najboljih prijatelja i presrećan sam kad vidim kako dobro igra. Poslednje dve godine mučio se sa povredama, ali sada je konačno vratio samopouzdanje, ima igru da se suprotstavi svakom i nadam se da će ovako da nastavi. Do tog finala nas očekuje još po jedan meč, ali nadam se da ćemo se sresti u finalu.Masters u Montrealu igra se za nagradni fond od 2.43 miliona dolara.

Izvor: Novosti.