samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Budimpešta: Monstrum nije Srbin By: [Glasnik] Date: Avgust 12, 2011, 22:01:42

Budimpešta: Monstrum nije Srbin

MUŠKARAC koga je mađarska policija uhapsila i osumnjičila da je zajedno sa dva domaća pomagača počinio strašan zločin zakopavši nekoliko živih ljudi u jamu, nije srpski državljanin – potvrdio je u petak “Novostima” srpski konzul u Budimpešti Milan Vukosavljević – Mađarska policija ja našu ambasadu zvanično obavestila da osumnjičeni nema pasoš Srbije, dakle nije srpski državljanin – rekao je Vukosavljević “Novostima”. Prema saznanjima našeg lista, osumnjičeni za ubistvo je makedonski državljanin. Zabunu je, izgleda, izazvao jedan mađarski novinar. On je imao priliku da razgovara sa Rumunom koji je uspeo da izađe iz rupe u koju ga je monstrum živog zakopao sa još troje ubijenih ljudi. Iz te ispovesti preživelog Rumuna, novinar je razumeo da je reč o ubici sa područja bivše Jugoslavije i – pobrkao Srbiju i Makedoniju. – Pošto ovo nije prvi slučaj da se osumnjičeni za razne zločine brzopleto proglašavaju srpskim državljanima, naša ambasada će uputiti demanti i upozorenje mađarskim medijima da ubuduće budu obazriviji – rekao je srpski konzul. Zločin, kakav u Mađarskoj do sada nije zabeležen, dogodio se inače u šumi Ade Čepel u južnom predgrađu Budimpešte, u 23. kvartu nadomak Otvorene luke (Szabat kikoto). Policija je na ovom mestu pronašli tri beživotna tela i još tri ljudske lobanje koje su, kako se pretpostavlja, zakopane nekoliko meseci ranije. Prema dosadašnjim saznanjima ubica je pozvao svog rumunskog poznanika da popiju pivo kod jednog bračnog para beskućnika, duboko u šumi. Posle nekoliko ispijenih flaša, a očigledno na osnovu ranijeg plana, njih troje su zajedno napali rumunskog mladića, vezali mu ruke i bacili ga u ranije iskopanu jamu. Prethodno su mu oteli bankovnu karticu i naterali ga da im otkrije “pin-kod”. Monstruozno delo možda bi i ostalo tajna da mladić posle nekoliko sati, poslednjim atomom snage i svesti, nije uspeo da sam sebe otkopa golim rukama i dođe do vazduha. – Ali, tu nije bio kraj mojim mukama, jer me je po izlasku iz jame dočekao pas kojeg su moji napadači ostavili tu da stražari – ispričao je Rumun kasnije mađarskoj policiji. Pošto je uspeo da umiri psa, Rumun je utrčao u prvu kuću, na obronku šume i zamolio za mobilni telefon da pozove policiju. Videvši ga onako blatnjavog i okrvavljenog, domaćini mu nisu učinili tu uslugu. To je učinio tek nešto kasnije jedan prolaznik. Osumnjičeni za ovo teško krivično delo su uhvaćeni za 24 sata, a prvookrivljeni je, navodno, priznao učešće u monstruoznom zločinu.     NAŠI ODAHNULI   PREDSEDNIK Lokalne samouprave Srba u Mađarskoj Ljubomir Aleksov rekao je u petak “Novostima” da je svih 5.000 Srba u ovoj zemlji odahnulo posle vesti da ubica iz šume nije državljanin Srbije. – I pre mesec dana kada je jedan muškarac ubio svoju suprugu saopšteno je da je on Srbin, ali se ispostavilo da je Albanac sa srpskim pasošem. Ovakve neproverene vesti nanose štetu nama Srbima u Mađarskoj – kaže Aleksov.

Izvor: Novosti