samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Lou: Nisam znao za Partizan By: [Glasnik] Date: Avgust 06, 2011, 17:11:28

Lou: Nisam znao za Partizan

PARTIZAN MTS je ovog leta stao uz evropske bogataše, pa je pazario u NBA ligi. I to dobro… Iskusni američki plejmejker Ejsi Lou komandovaće sledeće sezone napadom šampiona Srbije, a u dogovoru sa klubom iz Humske ekipi će se priključiti 10. septembra.Amerika je možda daleko, ali su savremeni sistemi komunikacije čudo. Septembar je definitivno daleko, ali čitaoci “Sporta” ne moraju da čekaju na prvi intervju najvećeg pojačanja crno-belih. Uspostavljanje veze uz pomoć braće Aleksandra i Obrada Fimića iz agencije “Alti sports” preko koje Lou i stiže u Partizan, nije predstavljalo problem.* Da li ste ikada ranije čuli za Partizan?- Ne, nisam nikad… – odgovara Ejsi.* A za Srbiju i Beograd?- Ne, nisam nikad čuo ništa o vašoj zemlji… PRATIO SAM DIVCA Da li ste ikada gledali Vladu Divca i Predraga Danilovića na parketu? – Nisam imao priliku da vidim Vladu u dresu Partizana, ali sam ga pratio kako je gradio veoma uspešnu NBA karijeru. * Da li ste možda gledali neki meč novog kluba ili neki evroligaški duel?- Gledao sam nekoliko utakmica Olimpijakosa, kada je moj nekadašnji saigrač i prijatelj Džoš Čildres igrao za grčki tim.* Kako ste doneli odluku da nastavite karijeru u Partizanu?- Moj agent je govorio jako lepe stvari o klubu, a kada sam se preko interneta informisao o istoriji Partizana, osetio sam da je to nešto posebno, da želim da budem deo nje… Želim da pomognem timu da izgradi još bogatiju budućnost.* Da li ćete dođi u Beograd sami ili sa porodicom?- Planiram da sa sobom u septembru u Beograd dovedem ženu i kćerku, ostatak porodice će me često obilaziti kako bi i oni bili deo kompletnog iskustva.* Šta je vaše najjače oružje u igri?- Volim “pik en rol” i ja sam pravi tip za to, jer uvek želim da učinim svakog saigrača boljim. JEDVA ČEKAM DA ČUJEM NAVIJAČE Da li ste čuli za Partizanove navijače, koji važe za najbučnije u Evropi? – Ne mnogo, ali su me, pošto sam potpisao za Partizan, informisali da na evroligaškim utakmicama crno-belih ne postoji ništa bolje od navijanja… Čuo sam da su navijači glasni, imaju veliku energiju i jedva čekam da dobijem šansu da istrčim pred njih. * Igrali ste u četiri NBA kluba, Atlanti, Golden Stejtu, Šarlotu, Čikagu i Memfisu. Koja je bila vaša najbolja sezona i NBA momenat?- Poslednja godina u Golden Stejtu je bila sjajna, dobio sam šansu da igram i mislim da sam imao odličnu sezonu. Takođe, bio sam deo grupe odličnih momaka i to je uticalo da nam bude veoma zabavno.* Vi ste prvi igrač koji dolazi u Partizan sa bogatim NBA iskustvom, pa svi očekuju da budete lider tima. Da li ste spremni za tu vrstu pritiska?- Uzbuđen sam zbog šanse da dođem u novu sredinu i budem deo tako velikog kluba. Mislim da to što imam NBA iskustvo može da donese timu još veći uspeh u Evroligi. Osećam da imamo šansu da naredne sezone uradimo nešto zaista specijalno…* Ko je vaš omiljeni NBA saigrač?- Mario Vest, sa kojim sam igrao u Atlanti! – otkriva novi plejmejker Partizana Amerikanac Ejsi Lou.

Izvor: Novosti.