samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Hadžimanov: Vlatko, Stefan i ja smo prava stvar By: [Glasnik] Date: Avgust 06, 2011, 15:01:23

Hadžimanov: Vlatko, Stefan i ja smo prava stvar

DŽEZ klavijaturista Vasil Hadžimanov, violinista Stefan Milenković i rok gitarista Vlatko Stefanovski (uz podršku bubnjara i basiste iz svog trio benda) održali su u sredu uveče veličanstven koncert na Letnjoj pozornici u Opatiji, pred oko hiljadu oduševljenih posetilaca. U istom sastavu, vrsni muzičari nastupili su dva dana ranije i na festivalu u Ohridu.- Posle Vlatkovih i Stefanovih prošlogodišnjih koncerata u beogradskom „Sava centru“, gde sam bio specijalni gost, sada smo proširili čitavu priču i sviram u većem delu koncerta – rekao je za naš list Vasil Hadžimanov. – Vlatko i ja potičemo iz etno-balkanske muzičke priče, ali se i Stefan fenomenalno snašao. Na repertoaru su, između ostalog, bile obrade klasičnih kompozcija, makedonske melodije i balkanske muzičke teme. Balkanski zvuk je priznat i poznat u celom svetu, tako da je publika i u Ohridu i u Opatiji podjednako uživala. Sledeće godine planiramo nastup u „Sava centru“ u malo drugačijem izdanju, a nadamo se da ćemo se u međuvremenu predstaviti i u celom regionu.* Osim sa Vlatkom i Stefanom, nastupate i sa Miškom Plavim, nekadašnjim članom „Pilota“?- Ovog leta angažovan sam na sve strane, učestvujem paralelno u više projekata. U četvrtak uveče sam sa svojim bendom nastupio na Zaječarskoj gitarijadi, a tu je i saradnja sa grupom „Darkvud dab“. U petak uveče sam sa Miškom Plavim imao zakazan nastup u Aranđelovcu, a zajedno ćemo svirati i na festivalu „Nišvil“. Ideja je bila da stignemo do Japana, gde je Miško ostvario sjajne kontakte, ali zbog svega što se dogodilo u toj zemlji, to još nismo realizovali. Sa svojim bendom sviraću 10. avgusta na „Bitef samer stejdžu“ na Kalemegdanu.* Kako se snalazite u šarenilu najrazličitijih muzičkih stilova?- Moj rad obuhvata širok dijapazon muzičkih žanrova, pa mogu da se snađem u svakom. Volim muziku i to je jedini uslov da sa nekim radim. Nastupao sam sa svojim ocem Zafirom, tetkom Biserom Veletanlić i taštom Vasilisom. Nije bitan žanr, ni postava, već krajnja poruka, a to je da muzika treba da se desi radi muzike, a ne zbog posla ili love.*Da li publika u skorije vreme može da očekije i zajednički nastup sa roditeljima – ocem Zafirom i majkom Senkom?„Vasil Hadžimanov bend“ će od novembra imati jednom mesečno koncert u zemunskom „Madlenijanumu“. Prvi nastup biće održan 5. novembra, a s obzirom na to da ću na svakom koncertu imati goste, biće prilike da ugostim i roditelje. Takođe, ideja je da objavimo DVD sa nastupa u „Madlenijanumu“, samo nismo odlučili da li će to biti s jednog ili sa više koncerata.

Izvor: Novosti