samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Prosinečki: Možemo da prođemo Ren By: [Glasnik] Date: Avgust 05, 2011, 17:12:18

Prosinečki: Možemo da prođemo Ren

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki odmah po okončanju žreba u Nionu, izjavio je da je optimista po pitanju ishoda dvomeča sa francuskim Rena.Crveno-beli će 18. avgusta dočekati Ren, a nedelju dana kasnije puruju u Francusku.- Znam da je Ren bio šesti u prošlogodišnjem prvenstvu Francuske, i mogli smo po mom mišljenju, da prođemo i bolje i gore na žrebu. Sve u svemu, zadovoljan sam, i mislim da možemo da prođemo dalje. Svakako ću se sa svojim stručnim štabom truditi da saznam što više o njima, i nakon toga ću vam reći nešto konkretnije, za sada znam samo da će biti teško, ali da verujem u moju ekipu i ukupnu pobedu u dva meča. U nedelju im počinje prvenstvo, igraju protiv Dižona, i verovatno će neko otići da taj meč pogleda uživo. Nije bitno gde igramo prvi meč, jer domaćinstvo u prvom meču ima svoje prednosti i mane, i o tome ne razmišljam previše – rekao je Prosinečki.Predsednik  crveno-belih Vladan Lukić, mirno je ispratio žreb za poslednje kolo kvalifikacija za ulazak u grupe Lige Evrope.Prvi čovek crveno-belih je istakao da je Ren dobra ekipa, ali i da veruje u pozitivan ishod dvomeča.- Biće zanimljivo. Još dok sam igrao u Francuskoj za Mec, uvideo sam da je naš naredni protivnik dobra ekipa koja ima dosta tamnoputih igrača, što znači da ih odlikuje odlična fizička sprema i brzina. Očekujem zanimljivu utakmicu, i verujem u kvalitet Robijeve ekipe i energiju Marakane. Stručni štab će u najkraćem roku prikupiti što više informacija neophodnih za analizu protivnika, a sigurno je da ćemo ih skenirati i uživo, odnosno posmatrati neki od njihovih mečeva – kaže Lukić.RENRen je dobro poznato ime poznavaocima fudbala u Francuskoj. Klub nosi ime istoimenog bretanskog grada i ove godine proslavlja stogodišnjicu postojanja.Iako nikada nisu osvajali titulu važe za stabilan klub koji se godinama unazad oslanja na svoju omladinsku školu koja je iznedrila brojne dobre igrače među kojima su najzvučnija imena Silvan Viltor, Joan Gurkuf, Jan m'Vila i Žimi Brijan.Kao domaćini igraju na stadionu Rut d'la Lorion, u prevodu put za Lorion, kapaciteta oko 30.000 mesta. Bretonci važe za odane navijače, drže do svog porekla, i keltskog identiteta.Najveći rival im je Nant, i utakmice ova dva kluba poznate su kao Derbi Britanje.

Izvor: Novosti.