samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Ninković i Marković napadaju Genk!? By: [Glasnik] Date: Jul 31, 2011, 21:10:45

Ninković i Marković napadaju Genk!?

Biseri iz crno-bele škole su dobili šansu ovog leta da budu s prvim timom Partizana, a sada već ozbiljno kucaju na vrata najboljih 11.Možda bi već i počeli neki meč da se na startu sezone ne igraju kvalifikacije za Ligu šampiona. Ovako, Nikola Ninković (16) i Lazar Marković (17) za sada samo prete, pokazujući iz dana u dan izuzetnu fudbalsku moć.Kombinovani tim srpskog šampiona je odigrao u petak uveče “skraćeni” meč s Teleoptikom (4:0). Dvostruki strelac je bio Lamin Dijara, ali utakmicu su obeležili najmlađi, odnosom i igrom od prvog do poslednjeg, 55. minuta (igralo se 35+20).Kakvi su utisci dan kasnije trenera Aleksandra Stanojevića, s kojim smo razgovarali posle analize tog meča?- Prvi utisak je da su Ninković i Marković u veoma ozbiljnoj konkurenciji pred Genk! Prezadovoljan sam. Sada su još više u takmičarskoj priči – ističe za „Sport“ šef stručnog štaba crno-belih.Golove Dijare mnogi su doživeli kao mogući povratak već u sredu, posebno zbog činjenice da na teren ne može Vladimir Jovančić. Nije, međutim, miljenik “grobara” i dalje ni blizu top forme, jer još traži sebe.-Ne bih ulazio u detalje. Dijara konkuriše za mesto kao i svi ostali fudbaleri Partizana – nije Stanojević želeo da analizira trenutne mogućnosti Senegalca.Na terenu su bili i standardni bekovi iz prethodne sezone, Aleksandar Miljković i Aleksandar Lazevski, koji su posle povrede ponovo u takmičarskom ritmu.- Miljković je zdrav i u konkurenciji je za revanš s Genkom, dok na Lazevskog za sredu ne mogu da računam – prenosi Stanojević. – Još ne znam da li će Miljković da bude u startnih 11. Zavisi od načina na koji ćemo da igramo.Najava da bi Miljković mogao da bude u timu nikako ne znači da je iskusni Aleksandar Ranković, koji je u dvomeču sa Škendijom morao da bude i štoper, razočarao na početku sezone.- Zadovoljan sam Rankovićem, ali imam još nekoliko dana do odluke – ne žuri Stanojević. – Menja se igrač ispred beka na desnoj strani, jer je Stefan Babović dobio crveni karton u Genku, a Miljković i Nemanja Tomić se dobro poznaju…Partizan je iz Belgije doneo minimalan poraz, posle meča u kojem je imao prvo brojčanu, pa onda i rezultatsku prednost, da bi na kraju sve prosuo. Sada, u sredu, mora da pobedi.- Strepeo sam pred prvi duel, jer smo imali novu ekipu, s potpuno novom odbranom. Nisam se, međutim, plašio. Ni Genka, ni nas samih – tvrdi Stanojević. – Jednostavno, nisam znao šta mogu da očekujem od našeg renoviranog tima.Srpski šampion je odigrao odlično, što je bio razlog da kod nas odmah počne priča da je Genk slab!- Šta je trebalo da se dogodi da bismo cenili prvaka Belgije? Da izgubimo 0:3!? Uspeli smo da neutrališemo Genk, ali to sigurno nije razlog da ih neki kod nas potcenjuju – ističe Stanojević. – Ne igramo ni sa Barselonom, ni sa Real Madridom, ali preko puta je šampion Belgije, koji je bio ispred Anderlehta, Briža i Standarda, ekipa koja je nedavno savladala Lion 3:1…IGRA SAMO POBEDAKad već nije pobedio, Partizan je morao da se vrati u Beograd iz Belgije bar s remijem. Nije uspeo da kruniše dobru igru, pa u sredu mora do trijumfa.- Biće u Humskoj još teže nego u Genku. Mogli smo mnogo toga da rešimo u Belgiji, ali, nažalost, nismo uspeli – još ne može da prežali greške trener Stanojević.NOĆ U „ZEMUNELU“Crno-beli su u petak dva puta izlazili na teren. Neki samo na treninge, drugi su imali i utakmicu s Teleoptikom, koja je trajala 55 minuta.Od subote treniraju jednom dnevno, a u nedelju uveče će da prespavaju u “Zemunelu”. Ne počinje karantin tri dana pre revanša s Genkom, već je trener Stanojević odlučio da ekipa provede noć u trening kampu.

Izvor: Novosti.