samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Pešić: Ljudi svašta pričaju By: [Glasnik] Date: Jul 06, 2011, 17:10:31

Pešić: Ljudi svašta pričaju

ODMOR u rodnom Pirotu, u društvu familije i prijatelja. To je ono što trenutno prija trofejnom srpskom treneru Svetislavu Pešiću, bar dok ima „rupa“ u gustom rasporedu aktivnosti.

- Uživam u Pirotu, lepo mi je… – otvara priču Pešić. – Za koji dan putujem u Rigu, gde se igra Svetsko juniorsko prvenstvo i nadam se da će naši stići do same završnice, pa ću moći da ih gledam. Tamo za vikend držim predavanje na Klinici za trenere.Pre nekoliko dana košarkaškom čaršijom su krenule priče kako postoji šansa da se vratite na klupu Crvene zvezde, u slučaju da klub dobije novu ozbiljnu upravu u stane na noge.- Sve te glasine se stalno ponavljaju, ljudi pričaju svašta… Niti učestvujem u takvim pričama, niti me one zanimaju. Pretpostavljam da je sve krenulo od konferencije za medije na Beogradskom trenerskoj klinici, kada sam rekao da je Partizan stabilan i nije mu potrebna pomoć, ali da je neophodno da se pomogne Zvezdi. Ne znam kako su to neki protumačili, ali to svakako nije značilo da ću da se vratim na Mali Kalemegdan – objašnjava Pešić za “Sport”.Italijani tvrde i da gazda rimske Lotomatike Klaudio Toti želi da vas vidi na klupi.- Istina je da postoji kontakt sa Romom, da smo dosta dugo razgovarali i još pričamo na tu temu. Ipak, trenutno ne vidim sebe u tom klubu.Nemoguće da trener takvog renomea, posle sjajne sezone sa Valensijom, nema još ponuda.- Ima ponuda i poziva, ali u ovom momentu nijedna koja bi mi se svidela, koja se poklapa sa mojom filozofijom i ambicijama. Čekam da prođe ova ekomonska kriza, pa ćemo da vidimo – u svom duhovitom stilu poručuje Svetislav Pešić.

Izvor: Novosti.