samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
London: Novakov svečani bal By: [Glasnik] Date: Jul 04, 2011, 15:10:42

London: Novakov svečani bal

DOK se sa braćom, stricem i stručnim štabom slikao na svečanom balu u Londonu posle pobede na Vimbldonu, neko je dobacio „baš ličite na momke iz filma Kum“. Nije mnogo trebalo Novaku da se „uživi“ u ulogu i momentalno izabere svog favorita:- Ja sam Soni! (sin Vita Korleonea, kuma kog je glumio Marlon Brandon).Ova šala je bila samo šlag na tortu u više nego veseloj atmosferi na zabavi u prestonici Engleske, koju svake godine «Ol ingland klub» tradicionalno organizuje za šampione svog grend slema. Naš as je, za ovu priliku, dobio svečano crno odelo, baš kao i svi članovi njegovog tima, zajedno sa reporterom „Novosti“ koji je među retkima dobio tu čast da provede ludu noć u slavlju sa najboljim među najboljima.- Dali su mi da obučem ne samo ovo odelo, već i cipele. Joj, prave su ortopedske! Haos su! – smejao se Nole dok je pokazivao ka svojim stopalima, i debelim, tvrdim đonovima, a pre nego što je pozirao sa pobedničkim peharom.Da li vam je težak taj pehar, možda?- Ma, nije težak. Postolje na kom su ugravirali moje ime, zapravo, jeste masivno i teško, ali ovaj sam pehar i nije problem. Ništa mi nije teško posle onog što sam uradio ove godine na Vimbldonu.Vreme je da održite novi govor. U sali vas svi nestrpljivo čekaju?- Dosta sam govorio ovih dana. Samo sam to i radio, čini mi se, malo sam se i umorio od davanja izjava i govora – pola u šali, pola u zbilji rekao je Novak.Boris Tadić je bio u svečanoj loži. Koliko vam to znači?- Boris i ja smo drugovi, tako da mi je to bilo normalno od njega. Šalim se, naravno. Velika i izuzetna mi je čast bila što je predsednik moje države našao vremena da dođe i podrži me uživo. Hvala mu za to. Ja se nadam da sam mu se odužio na terenu.Ove sezone izgubili ste samo jedan meč?- Nisam zadovoljan! Nije smeo da se desi ni taj jedan. Moraću posle da porazgovaram sa trenerom o tom izgubljenom meču – šalio se Nole. – Moraću u nastavku da idem još jače. Nema više poraza.Sve vreme uz Novaka bila je i njegova devojka Jelena. Izgledala je lepše nego ikada, obučena skladno, doterano i atraktivno. – Moj zadatak je samo da ih sve slikam. Nije mi to teško da radim, mada nemam baš najbolju opremu – rekla je raspoložena Jelena, dok je fotkala prema Đokoviću koji je kačio pobednički bedž Vimbldona na rever odela. Zabava je potrajala do sat vremena posle ponoći, kada je šampion, ali i šampionka Petra Kvitova, koja je takođe bila na partiju, otišla na zaslužen odmor.MENI NA SLAVLjENIČKOM PARTIJU PREDJELO 1: kanapei (servirani u “Park Lejn sobama”). PREDJELO 2: ohlađena špargla iz Kenta. Artičoke, paradajz i avokado salata, sa kozjim sirom. Preliv od sirćeta. GLAVNO JELO: pečeni škotski morski list, na pirinču sa jastozima i račićima. Ljubičasti krompir. Puter sos od vermuta i paradajz grisini. DEZERT 1: Vuster panakota od breskve, sa toplim lešnikom i Bejkvel pistaćima. Maline i borovnice. DEZERT 2: Čokoladne lizalice. PIĆE: Lanson šampanjac, Ripaso valpoličela crno vino, Simonet febvre belo vino, mineralna i obična voda, kafa i čaj.

Izvor: Novosti