samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Rade Šerbedžija: Nole je veliki mudrac By: [Glasnik] Date: Jul 03, 2011, 22:02:04

Rade Šerbedžija: Nole je veliki mudrac

LONDON OD SPECIJALNOG DOPISNIKA   Rade Šerbedžija, proslavljeni glumac i reditelj, veliki je fan najboljeg tenisera planete, a sa oduševljenjem je iskoristio priliku da u finalu uživo navija za Beograđanina iz jedne od loža na Vimbldonu. Nije to prvi put da je Rade zagrejao dlanove zbog Noleta, i podržavao ga sa tribina. Slično je bilo i u Umagu, Indijan Velsu i drugim mestima širom planete. – Pratim Novaka odranije i nije ovo prvi put da sam u ulozi njegovog navijača – kaže Šerbedžija za „Novosti“. – Trener Goran Bubanj i ja smo dolazili i na druge mečeve, on je sa njim ranije radio i poznaje ga kao profesionalac. Išao sam u Umag da ga gledam još pre nekoliko godina, a tad smo se i upoznali. Bio sam i u Indijan Velsu, u vreme dok sam živeo u Los Anđelesu. Doduše, nisam pre dolazio na Vimbldon. Dok sam živeo u Londonu, Nole još nije bio ni rođen, a nisam bio tu ni kada je Ivanišević igrao u finalu. Tada sam bio na Brionima sa našim teatrom. U Los Anđelesu, u pauzi između turnira, Rade i Novak su se dobro zabavljali. – Bio je u mojoj kući, kada sam za njega okretao jagnje na ražnju. Napravio sam zabavu u dvorištu svoje kuće. Posle sam ga vodio kod Den Tane u restoran, jer je i to hteo da vidi. Organizovao sam preko Vlade Divca da ide na NBA meč. Sedeo je u prvom redu, odmah pored glumca Džeka Nikolsona, što mu je takođe bila želja, da izbliza gleda košarku. Slavni glumac kaže da je tada bilo prilike i za jedan sparing meč. – Sparingovali smo u Indijan Velsu, kada je izgubio finale, sećam se, ali je, ipak, bio dobro raspoložen i šalili smo se. Igrali smo ping-pong sa teniskim lopticama, što je on izmislio – govori nam kroz smeh Rade. Šerbedžija veruje da će vladavina Srbina još dugo da potraje. – Novak će dugo biti prvi igrač, jer je sistematičan. Takođe, pametan je, ima „najjaču“ glavu od svih, a njegovo telo i um predstavljaju pravi spoj vrhunskog atlete i istinskog mudraca – zaključuje Šerbedžija.   PONOSIM SE ŠTO JE NAŠ ŠERBEDŽIJA je zadivljen igrama i ponašanjem najboljeg među najboljima. – Oduševljen sam sa njim kao sa čovekom, on je  kompletna ličnost, fantastičan je. Navijam za njega, ne samo što je vrhunski sportista, nego i što je izuzetan čovek. Božanstven je i ponosim se što sam u njegovom društvu i što je iz našeg naroda – kaže Rade.

Izvor: Novosti