samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Kapičić: Zvezdi vreme ističe By: [Glasnik] Date: Jun 29, 2011, 17:11:14

Kapičić: Zvezdi vreme ističe

DRAGAN Kapičić trenutno ima sasvim dovoljno vremena da životnu košarkašku ljubav, sa distance, na miru posmatra, posle isteka četvorogodišnjeg predsedničkog mandata u KSS. U takvoj situaciji, posebnu pažnju privlači zatišje (pred buru) na Malom Kalemegdanu.Crvena zvezda je po ko zna koji put u ovom veku na starom, teškom i krajnje neizvesnom početku. Bez uprave, prazne kase, sa ogromnim teretom dugova. Naš sagovornik se kluba seća iz mnogo srećnijih vremena, ne samo ličnog igračkog, već i kao predsednik komisije za mušku košarku, pre nešto manje od dve decenije kada se slavila titula.CRNO NAM SE PIŠE NEMA samo Zvezda finansijskih briga, tamni oblaci su se nadvili i na naše najpoznatije klubove, sa izuzetkom večitog šampiona Partizana. – Samo crno- beli imaju završenu priču, koliko mogu da primetim, uveliko skupljaju pojačanja i već sada prognoziram da će potvrditi nacionalnu titulu i sledeće sezone. Zvezda je klub od koga je ostalo samo ime. Hemofarm koji je godinama, koliko je mogao uspešno pratio crno- bele, smanjuje budžet, što može da bude opasno. FMP ne ulaže previše jer je fokusiran na stvaranje igrača, a ne jurenje pukih rezultata. Kragujevački Radnički ima ogromnu energiju harizmatičnog trenera Nikolića, ali sve zavisi od podrške sponzora. O učesnicima KLS da ne pričam, tek je tu teško stanje- realan je Kapičić.- Crvenoj zvezdi ponovo ističe vreme, ne bih voleo da se ponovi situacija kao ranijih sezona, pa se septembar dočeka bez igrača, trenera… Muke su počele još pre oficijelnog završetka sezone, a u međuvremenu je radna grupa samo konstatovala problem dugova, pa se čeka. Ne znam, ne sluti na dobro – konstatuje večiti zaljubljenik u crveno- bele boje.Na pitanje da li je na njegovu adresu možda upućen neki poziv sa Kalemegdana s obzirom da je završio posao u nacionalnom Savezu, Kapičić negira.- Ko će da me zove, pa u klubu je samo generalni menadžer Mirko Pavlović, ima sijaset pitanja bez odgovora.Ipak, nekadašnji proslavljeni reprezentativac apostrofira.- U prethodnom periodu mi se dopala zdrava ideja odnosno ponuda Nebojše Čovića, tvorca fabrike talenata FMP, a nije prvi put, da pomogne Zvezdi. Logično, čovek ne želi tovar dugova, a ne bi bilo ni u redu da namiruje račune koji su drugi pravili. Ali, ponudio je sve živo, ali, koliko sam primetio, niko ne reaguje.Dragan Kapičić ne lamentira nad sudbinom bivšeg kluba, samo realno sagledava situaciju.- Posrtanje Zvezde, koje može da poprimi još drastičnije razmere, generalno nije dobro za srpsku košarku. Kao što ni krpljenje uoči starta sezone ne može da se ponavlja unedogled bez posledica. Žao mi je što nema kohezione sile koja bi povezala sve ljubitelje Zvezde, koji ne bi samo pomogli u datom trenutku, već bi trasirali put za dugoročno rešenje problema na Kalemegdanu – smatra Dragan Kapičić.USPEH U LITVANIJI (NE) POMAŽENA situaciju u srpskoj košarci će i te kako uticati rezulat seniora na EŠ u Litvaniji, koje je izborno takmičenje za OI 2012. godine. Da podsetimo, finalisti viziraju pasoše za London, dok još četiri selekcije imaju mogućnost popravnog na predolimpijskom turniru sledeće godine.- Sigurno da je važno šta će plavi da urade u Litvaniji. Niko u Srbiji ne sme da razmišlja šta bi se desilo u slučaju lošeg rezultata. Uspeh je motiv do neba i pogonsko gorivo, ali kada se spusti zavesa, to znam iz iskustva, opet ostaje besparica, koja je opravdanje za sve ono što ne valja. Da imamo više reprezentativnih kandidata iz nacionalne lige, bilo bi drugačije. Ovako, kao da smo “pozajmili” igrače, naše asove koje igraju u inostranstvu, oduševe u nacionalnom dresu, pa se vraćamo sumornoj svakodnevnici.- razmišlja Kapičić.

Izvor: Novosti.