samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Vimbldon: Ana ekspresno u drugo kolo By: [Glasnik] Date: Jun 22, 2011, 01:10:35

Vimbldon: Ana ekspresno u drugo kolo

SAMO 48 minuta igre bilo je potrebno Ani Ivanović da savlada Melani Udan u prvom kolu Vimbldona – 6:0, 6:1. Ekspresno i neverovatno lako srpska teniserka je odličnom, sigurnom  igrom “letela” po terenu. Povratila je Ana veru u svoj servis i sa 86 odsto uspešnosti iz prvog pokušaja Amerikanka joj je teško odgovarala. Sledeća protivnica srpskoj teniserki biće Grkinja Eleni Danilidou, protiv koje Ivanovićeva, bar po iskustvu, ne bi trebalo da ima problema. Prvi set je Ana Ivanović dobila kao od šale. Sigurnom igrom je potpuno spečila Amerikanku Melani Udin da joj se suprotstavi i ugrozi njene namere. Rezultat bez izgubljenog gema govori o njenoj sprenosti od početka turira na zelenoj podlozi.DRUGI SET1:0 Ana je nastavila u svom ritmu koji je igrala u prvom setu1:1 Dala je srpska teniserka sebi malo oduška i izgubila jedan gem2:1 Svoj servis Ivanovićeva nije predavala3:1 Uspela je Ana da napravi brejk, i sebi ulije novu dozu samopouzdanja4:1 A potom je Ivanovićeva, ekspresnom igrom, rešila da meč završi pre mraka, kako ga ne bi nastavljala sutra 5:1 Uprkos tome što je svaki osvojen poen za Melani bio kao osvojen gem, Ivanovićeva joj nije davala šansu da se mnogo raduje. Samo retka nedlučnost u potezima sprečavala je Anu da osvaja gemove bez greške6:1 Brže i lakše od očekivanog Ana je meč okončala u svoju koristAna Ivanović je posle meča, kojim jepodsetila publiku na svoje dane slave, bila zadovoljna i nasmejana. Radost nije skrivala:- Srećna sam kako sam odigrala, posebno jer sam ceo dan čekala da vidim da li će do meča uopšte doći jer je bio 5. na programu. Navijala sam za Hjuita da što pre završi kako bih izašla na teren. Ali kad se sve to desilo kako sam želela postaojala je bojazan da se meč prekine zbog mraka, naročito što su se sudije konsultovale oko toga. Na kraju je sve ispalo kako treba.

Izvor: Novosti.