samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Vit: Viktor spreman za top 10 By: [Glasnik] Date: Jun 21, 2011, 21:10:39

Vit: Viktor spreman za top 10

Od izveštača iz LondonaKADA je pre dve godine, baš na Vimbldonu, nemački trener Jan de Vit govorio da je Viktor Troicki spreman za sam svetski vrh, mnogi su sumnjali u njegovu objektivnost. Ali, stručnjak iz Halea bolje od drugih je poznavao kvalitete našeg tenisera, a vera i poverenje u zajednički rad uveliko mu se isplaćuje poslednjih meseci. Srbin ne samo da je napredovao u igri, već je i stigao do 12. mesta na ATP listi, što je drugi najbolji rezultat u istoriji belog sporta na ovim prostorima.VREME JE DA NOVAK BUDE BROJ 1 IAKO je Troicki već sada ostvario veliki uspeh, sva pažnja u Srbiji usmerena je ka Novaku Đokoviću? – Ne bih poredio njih dvojicu. Nole je Nole i očekujem da uskoro bude broj jedan na svetu. Razumljivo je što je u Srbiji, ali i drugim zemljama u žiži i to je potpuno OK. Viktor sa tim nema problema, odlični su drugari, nema ljubomore.- Viktor je sve korake u karijeri pravio postepeno, jedan po jedan. Sada je, pak, prvi put u situaciji da pređe dva stepenika, i posle top 20 uđe u top 10. To je povezano sa razvojem koji je imao u 2011. tokom koje je pokazao da na teren izlazi sa daleko više vere u sebe, čak i protiv najboljih na svetu – kaže De Vit. – Samim tim, spreman je da se plasira među deset najboljih i ima zaista velike šanse za to. On ne čeka da mu se to desi samo od sebe, već vredno radi i daje maksimum u svakom trenutku na terenu.* Često se dešavalo da Troicki ove godine na putu ka završnici nekog turnira naiđe na Novaka Đokovića?- Možda to i jeste loša sreća sa žrebom, ne znam. Ali, sad smo tek na početku Vimbldona. Ako se sretne sa Novakom u drugoj nedelji grend slema neću imati ništa protiv da se to i desi.* Kako provodite slobodno vreme u Londonu sa Viktorom?- Ne igramo Soni plejstejšn, ako to mislite. Mene te stvari ne zanimaju. Igram samo šah i karte, i to neke nemačke varijante. Šalu na stranu, uglavnom čekamo u klubu. Trudimo se ranije da odradimo treninge, ako krene kiša. Svima je tako ovde. Opet, trudimo se da iskoristimo slobodno vreme na najbolji mogući način, a radili smo dosta kondiciju – zaključuje De Vit.

JOŠ PAMTIM KRSTAJIĆANEMAC je veliki navijač Verdera, a odlično pamti sadašnjeg sportskog direktora Partizana Mladena Krstajića.- Odrastao sam u Bremenu, pored kluba, pa sam i zavoleo tim za koji navijam celog života. Naravno da se sećam i Krstajića. Bio je deo našeg šampionskog tima 2004, to je bila najbolja ekipa koju sam gledao na našem stadionu.

Izvor: Novosti.