samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Novak vežba sa “gromovima“ By: [Glasnik] Date: Jun 17, 2011, 01:17:40

Novak vežba sa “gromovima“

POD paljbom „gromova“ Novak Đoković dočekuje start Vimbldona. Najbolji teniser današnjice izabrao je da se priprema za jedini grend slem na travi kroz sparing sa dvojicom igrača koji imaju najmoćniji servis na ATP turu. Reč je o Ivu Karloviću iz Hrvatske i Crnogorcu sa kanadskim pasošem Milošu Raoniću, koji u proseku ne ispaljuju servu ispod 200 kilometara na sat, a postižu više od 10 poena po meču direktno na taj način.Jasno je da Nole želi da se što bolje spremi za najopasnije oružje protiv kog će se boriti na zelenoj londonskoj podlozi od raži, jer ukoliko „ukroti“ servis, završio je 80 odsto posla u svakom duelu na Vimbldonu.- Trenirao sam sa Milošem Raonićem, i uverio sam se da je jako teško riternirati na njegovu servu. Pitam se zašto – pisao je Novak na svom „tviter“ profilu, aludirajući na snagu Crnogorca. – Čovek servira kao „sa trešnje“. Zaista je izvanredan.Nekoliko dana pre sparinga sa momkom iz Podgorice, Đoković je „ukrstio“ reket na terenima za trening sa starim drugarom Karlovićem, sa kojim je svojevremeno i snimio hip-hop hit u dobrotvorne svrhe.- Ivo, hvala ti na vremenu i odličnom treningu – istakao je Đoković.Na to je popularni Div sa Šalate uzvratio:- Tokom rada sa Novakom uverio sam se da igra zaista odlično. Izgleda mi kao da će prestati sa propuštanjem šansi da dođe do prvog mesta na listi. Ono je njegovo.Đoković je izabran za drugog nosioca na grend slemu, prvi je Nadal, treći Federer, a četvrti Endi Marej. Sa kim od njih trojice će se sastati u eventualnom polufinalu znaće već u petak, jer zvanični žreb turnira u „Ol ingland klubu“ počinje u podne po našem vremenu. BUDLS ČELENDžPORED sparinga i žestokih treninga, Novak ima vremena i za egzibicije. Naš teniser se priključio „Budls čelendžu“, na kom je prethodnih dana učestvovao i Viktor Troicki (izgubio od Nalbandijana 6:3, 6:7, 4:10). Organizatori su planirali da Đoković odigra meč sa francuskim asom Žilom Simonom u Stouk parku.- Nadam se samo da ću stići na vreme, jer je pravi gužvanjac u gradu – rekao je Nole, na putu ka Budlsu.

Izvor: Novosti.