samo-opusteno Windows OS
Pages: 12
Windows 8 - Potpuni redizajn By: NiKooLaa Date: Jun 03, 2011, 23:39:06
Potpuni redizajn
Ovako će izgledati Windows 8
| 02. 06. 2011. - 17:12h | Komentara: 8

Kompanija Microsoft prikazala je svoju novu verziju operativnog sistema na sajmu Computex.

Prema prvim informacijama Windows 8 imaće dodatke koji dosta liče na one u platformi Windows Phone 7, što znači da će doživeti gotovo potpuni redizaj.

Po svemu sudeći, ova verzija Windows-a biće potpuno prilagođena prenosivim računarima, odnosno tabletima.

Pogledajte kako će izgledati novi Windows 8.
[ Invalid YouTube link ]

Izvor: blic.rs
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: Dzejn Date: Jun 04, 2011, 12:05:39
Smor.
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: DaRkOoO Date: Jun 04, 2011, 17:11:05
Lepo, lepo.
Krajem ove god očekujem prvu beta verziju.
Sedmica je pun pogodak, osmica će biti još bolja ako nastavi ovako! :)
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: fantazvezda Date: Jun 22, 2011, 21:45:42
Nije lose...mada izgleda komplikovano..:D
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: bighunter Date: Septembar 04, 2011, 19:26:40
Bice u svakom slucaju jednostavnije,kao Mac,a mac je samo za gospodje,jer je jednostavan do zla boga
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: MarkoKg Date: Septembar 15, 2011, 15:11:47
Odlična prodaja novog operativnog sistema "Majkrosfta"
"Vindouz 8" za 12 časova preuzet 500.000 puta

Besplatna probna verzija operativnog sistema "vindouz 8", koju je "Majkrosoft" učinio dostupnom na vebu, preuzeta je za 12 časova 500.000 puta, izjavio je danas izvršni direktor "Majkrosofta" Stiv Bolmer.

Bolmer je, međutim, naveo da je potrebno još dosta toga uraditi da bi se došlo do konačne verzije tog sistema, objavio je francuski dnevnik "Figaro".

Tokom drugog tromesečja ove godine, proizvođači su, istovremeno, prodali 13,6 miliona taktilnih (osetljivih na dodir) tablet uređaja, među kojima 9,3 miliona "aj peda 2", objavila je istraživačka kompanija IDC.

Analitičari IDC-a predviđaju da će do kraja 2011. godine biti prodato 62,5 miliona tableta.
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: djolens72 Date: Septembar 30, 2011, 20:37:43
Kradja Linuxa na fin nacin a malo i mac-a
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: ssstefke Date: Oktobar 10, 2011, 14:34:02
Ovo je extra :)
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: pubps Date: Novembar 10, 2011, 20:21:25
Nije lose, mada ne znam koliko je u sustini poboljsano...ipak mi lici samo na sminku
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: rasha2004 Date: Decembar 16, 2011, 17:13:23
Microsoft je držao prezentaciju neki dan na FTN u Novom Sadu. Kažu da će Windows 8 biti prilagođen svim platformama u potpunosti (Desktop, Laptop, notebook, tablet, phone itd..)
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: TanjicA Date: Mart 01, 2012, 18:26:30
Probao neko beta verziju?

Windows 8 Consumer Preview System Requirements

Prikaži sadržaj
    CPU: 1 GHz or upper

RAM: 1 GB RAM(32bit) or 2 GB RAM(64bit)

Disk Space: 16 GB(32bit) or 20 GB(64bit)

Graphic Card: Microsoft DirectX 9 device or upper

[hide]
Kod: [Izaberi]
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/download
http://windows8beta.com/2012/02/download-windows-8-consumer-preview
[/hide]

Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: DaRkOoO Date: Mart 02, 2012, 11:10:04
^^
E'o skidam sad, pa cu instalirati i probati kad stignem. :)
Mada vidim po komentarima da ljudi i nisu bas nesto odusevljeni.
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: Oasis Date: Mart 22, 2012, 15:32:11
Darko jesi probao, kako radi, daj neke utiske? :)
Ja imam već dva sistema na jednom računaru, i dva na drugom, ali probao bi i ovo, al reko ajd da čujem šta misliš, vredi li čemu?
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: Gardiom Tech Date: April 09, 2012, 11:35:19
MIslim da je Windows 8 lepo uradjen,ali uvek postoji nesto sto je problem...Prvo...Windows 8 je sporiji,spor kao Windows 98 :). Drugo ima dosta propusta u SHIELDU,odnosno lako se moze hakovati...Ja sam vec otkrio 2 propusta...A ja nisam ni H od Hakera...Ko zna sta bi neki pravi hakeri uradili. :D
Odg: Windows 8 - Potpuni redizajn By: DaRkOoO Date: April 10, 2012, 12:42:45
Darko jesi probao, kako radi, daj neke utiske? :)
Ja imam već dva sistema na jednom računaru, i dva na drugom, ali probao bi i ovo, al reko ajd da čujem šta misliš, vredi li čemu?
Skinio sam, medjutim sedi mi na desktopu nekih mesec dana vec.
Nisam instalirao, mrzi, me da se iscimam posto i ja imam vec dva sistema dignuta. :)

@Gardion, to je normalno, ovo je jos uvek neka alfa verzija, ima jos dosta do finalne verzije.

Elem, po nekim slikama i komentarima koje sam procitao, osmica predstavlja uniju sedmice i windows mobajla.
Tako da mi se i ne svidja nesto preterano.
Ali dobro, mozda steknem drugaciji utisak kad je budem instalirao. :)

P.S. - "Potpuni redizajn" ?
Ne, to nikako nije.