samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Dragutinović: Zvezda, zašto da ne! By: [Glasnik] Date: Maj 21, 2011, 01:10:44

Dragutinović: Zvezda, zašto da ne!

POSLE šest godina, šest velikih trofeja, Ivica Dragutinović (35) napušta Sevilju. Jedan od stubova generacije najtrofejnijih “seviljskih berberina” nije poslušao glas naroda, ni molbe predsednika kluba, već svoje srce. I razum, jer čovek u životu mora da zna šta hoće kako bi ispunio želje.U godinama prestrojavanja i podmlađivanja Sevilje, Ivica nije želeo da “smeta”.- Mnogi bi oberučke prihvatili predlog kluba da još jednu godinu igram i pomognem koliko mogu, a zatim da preuzmem mlađe kategorije i radim kao trener. To je želja uprave, tražili su to od mene i navijači, nagovarali me prijatelji, a ja se osećam sjajno, želim i mogu da igram top-fudbal bar još dve sezone. To je jedino istina – kaže Ivica.Zar ste morali da budete toliko strogi prema sebi?- Ni Fredi Kanute ni ja nismo želeli da se “šlepujemo”, da budemo tu kad i ako zatreba. Osvojili smo sa Seviljom šest trofeja, izgubili smo jedno finale, ostvarili svoje ambicije i realno se zasitili. I kluba, i saigrača. Posle operacije Ahilove tetive svi su mi prognozirali kraj, a ja sam se potpuno oporavio. Osećam se fantastično, mogu i želim da bar još dve sezone igram u klubu koji ima ambicija.Razmišljate li samo o Primeri ?- Navikao sam se na Španiju i bilo bi mi najlakše da ostanem ovde. I imam nekoliko ponuda iz Primere, ali se ti klubovi bore za opstanak, a iskreno, ja želim u klub koji ima ambicije. Neću da ispadnem arogantan, svestan sam ja i svojih godina i povrede koju sam doživeo, ali sam realan kad kažem da mogu da igram na top-nivou. Novac pri izboru novog kluba jeste važan, ne i najvažniji. Želim klub sa perspektivom.Da li biste razmislili i o ponudi Crvene zvezde?- I pre mesec dana su me pitali o eventualnom povratku u Srbiju i ja nisam imao komentar kako ne bih svojom izjavom nekome davao lažnu nadu. Međutim, ako Zvezda pravi ozbiljne planove, jak tim, želi da nešto učini u Evropi, a pri tom misle da sam im ja potreban, sigurno bih razmislio kad bi me pozvali. Sad govorimo hipotetički jer ponude nema, ali prilikom izbora novog kluba gledaću da napravim najbolji potez za mene i moju porodicu. Ne odbacujem mogućnost povratka u Srbiju, jer sam naučio da nikad ne treba reći nikad.Ne morate da žurite?- Za sedam dana mi se završavaju sve obaveze u Sevilji i onda ću sigurno imati dovoljno vremena da izaberem pravu opciju. Sad sam, kao u koži mladog igrača, koji prilikom izbora kluba gleda perspektivu, a zatim novac. U karijeri sam dovoljno zaradio za pristojan život. Zato želim trofeje, još ih se nisam zasitio, pogotovo titula – uverava 35-godišnji defanzivac.SELEKTORU UVEK NA USLUZIKAD je zbog povrede poslednji put odlazio iz Kovilova, Dragutinović je rekao da će reprezentaciji uvek biti na usluzi.- Reprezentacija je svetinja. Nikad nisam imao nedoumica, uvek sam na raspolaganju selektoru. Ako sam Petroviću potreban i za jednu utakmicu, tu sam, pod uslovom da mogu da pružim maksimum. I verujem da će “orlovi” doleteti do drugog mesta, i preko baraža otići na EP – optimista je “Drago”.

Izvor: Novosti.