samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Jeremić stao uz Đokovića By: [Glasnik] Date: Maj 20, 2011, 17:10:22

Jeremić stao uz Đokovića

MINISTAR spoljnih poslova Vuk Jeremić otvoriće nova vrata i proširiti dimenzije uspeha najboljih tenisera planete. Predsednik Unije teniskih profesionalaca Srbije na svečanoj inauguraciji u hotelu “Zira” najavio je borbu za jači spoj države i belog sporta, poručivši da će zajedno sa Đokovićem i drugarima “mekanom silom” i diplomatskim sredstvima pomoći našem tenisu na svakom ćošku sveta.SRĐANU SKUPŠTINA, VUK NA ČELU Predsednik Skupštine je Srđan Đoković, a potpredsednik Unije je Milan Jerinkić, iznad kojih je samo prvi čovek Izvršnog odbora i UTPS Vuk Jeremić. IO, pored ministra, čine i Radomir Živanić, Đorđe Bajec, Goran Đoković, Branko Miljković, Milka Forcan, Bojan Šupeljak, Milica Marković, Milan Hasečić i Branislav Avramović. U Nadzornom odboru su Boris Batarilo, Lazar Rakić i Dragan Jevtić, a predsednici Saveta su Nikola Džaleta, Aleksandar Mojsejev, Goran Bubanj, Saša Strižak i Igor Butulija.Jeremić je, tom prilikom, istakao da je njegov izbor “prirodan proces povezivanja tenisa i institucija”, ali nije baš najbolje znao da objasni zašto je porodica Đoković baš njemu ukazala čast i poverenje da povede novoformirani tim. Međutim, jasno je da se radi o osobi koja u svom delu posla radi ono što Novak čini u svom – predstavlja Srbiju u inostranstvu na najbolji mogući način.- Nas dvojica, ipak, ne možemo da se poredimo. Novak je broj jedan u svetu, a ja sam daleko od toga. Našao sam se u velikoj dilemi kada mi je ponuđeno ovo mesto, jer sam svestan da ono nosi veliku odgovornost. Lična promocija, kao što bi neko možda pomislio, nijednog trenutka nije bila motiv, već da kroz spoljnopolitički element predstavljam Srbiju u svetu, što je moj posao i moj život. Drugi razlog je borba za bolje društvo, koje se predstavlja kroz tenisere, kao najbolje promotere pozitivnih vrednosti. U tenisu nema laži i prevare – rekao je, između ostalog, Vuk Jeremić.Prvi potez predsednika UTPS biće organizacija prijema za goste iz inostranstva i brojne medije povodom početka Rolan Garosa u rezidenciji srpskog ambasadora u Parizu. Potom slede nove brojne aktivnosti.- Zadatak Izvršnog odbora jeste da omogući igračima da lakše pronađu put do boljih plasmana na rang listama. Bićemo na usluzi svim profesionalnim takmičarima, juniorima, veteranima, roditeljima. Borićemo se za njihov status, ali ćemo i organizovati škole tenisa širom zemlje, raditi na edukaciji kadra. Petnaest klubova, koji su nam se pridružili, takođe će biti u prvom planu kada je reč o promociji i unapređenju treninga i svih ostalih aspekata stručnog rada – rekla je Milica Marković, član IO.

GORAN: NEMA NIKAKVE ZAVEREPRIČE da su osnovali UTPS da bi na taj način rušili Teniski savez Srbije porodica Đoković odbacuje u samom startu.- Nema ovde nikakve zavere. Članstvo u Uniji ne isključuje rad u TSS. Želimo da pomognemo tenisu u Srbiji, i naravno da želimo zajedno na tome da radimo sa drugim institucijama, Savezom, gradskim i državnim vlastima i svima koji žele dobrobit ovom sportu. Cilj nam je stvaranja sistema koji funkcioniše, a zato smo i okupili ekipu ljudi od kojih svako pomaže u svom domenu koliko može i zna – rekao je Goran Đoković.SPEC.UTPS trenutno broji 15 klubova iz Srbije i 303 člana. Ana Ivanović i Jelena Janković još nisu među njima.PASOŠI I ZA DRUGE SPORTISTESVE polemike na temu dodele diplomatskih pasoša, i činjenice da su se teniseri našli ispred drugih legendarnih sportista, poput Nikole Grbića, Vladimira Vujasinovića i drugih, Vuk Jeremić je smirio jasnim objašnjenjem.- Tenis je sport broj jedan ove godine, ali to ne znači da su drugi zaboravljeni. Svi šampioni su nam podjednako vredni. Proces sagledavanja će biti sproveden i za druge sportove u narednom periodu, ali ovo je period belog sporta – kaže Jeremić.

OBRADOVIĆ: JA PRAVIM SPISAKIZJAVA Slobodana Živojinovića da bi Novak mogao da propusti četvrtfinalni meč Dejvis kupa zbog premora, naišla je na bučne reakcije unutar UTPS.- Novak uvek ističe da mu Dejvis kup daje snagu. Voli svoju zemlji i veliki je patriota – rekao je selektor Obradović. – Nisam razgovarao sa Bobom o tome, i to što je rekao je njegov lični stav. Ja sam taj koji pravi spisak i potpisujem ga pred slanje u ITF. Niko ne može u moje ime da govori o tome ko će izostati, a ko ne.Stric našeg igrača, Goran, je na to dodao:- Novak je trenutno u stratosferi, usled silnih uspeha koje je ostvario. Snagu crpi iz reprezentacije, ali sam će da donese sve odluke. Od njega samog sve zavisi.

Izvor: Novosti.