samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Otvara se “Soho” na Dunavu By: [Glasnik] Date: Maj 14, 2011, 03:00:34

Otvara se “Soho” na Dunavu

NOVI umetnički kvart “Soho Bg”, koji je “Luka Beograd” ustupila umetnicima, imaće i izložbeni prostor. Galerija “Fraktal” u Dunavskoj ulici 86 u subotu uveče će svečano biti otvorena izložbom “Od apstrakcije do figuracije” Miroslava Lazovića. Lazović je veoma cenjen slikar u zemlji i inostranstvu, univerzitetski profesor i jedan od najaktivnijih članova beogradskog “Sohoa”, tako da je bilo logično da ga je “Fraktal” izabrao za prvog izlagača. Simbolično, za ovu izložbu odlučio se za radove nastale u ateljeu koji je pre nešto više od godinu dana dobio od “Luke”. – Sve slike su nastale u ovom prostoru – kaže Lazović. – Ovde sam mogao bez opterećenja da slikam i da dam sve od sebe. Za izložbu sam odabrao pretežno figurativne kompozicije. Taj koncept najviše odgovara mojoj prirodi. Figura je izvanredna metafora u kojoj mogu da istražujem jezik slike. Galerija “Fraktal” je zamišljena kao ekskluzivni izlagački prostor gde će izlagati vodeći srpski i svetski umetnici.Renovirani prostor ličiće na vodeće galerije i biće savremeno opremljen. Pod će biti uređen specijalnim masama koje se prvi put primenjuju u Srbiji i izgledaće poput mreže pauka. Planirana je i manja galerija, koja će se zvati “Fraktal lift galerija” i u njoj će posle izložbe profesora Lazovića izlagati mlađi umetnici koje će po konkursu birati savet galerije.

[Izvor]