samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Nina: Dečko jedva čeka da se vratim kući By: [Glasnik] Date: Maj 13, 2011, 22:01:17

Nina: Dečko jedva čeka da se vratim kući

Finale 56. “Evrosonga”, koji se održava u Diseldorfu održaće se u subotu uveče, a u trci za najbolju pesmu Evrope naći će se predstavnici iz 25 zemalja (direktan prenos na RTS od 21.00). Nastupiće po deset učesnika iz obe polufinalne večeri kao i predstavnici “velike petorke” – Nemačke, Francuske, Velike Britanije, Španije i Italije, a naša Danica Radojičić Nina sa pesmom “Čaroban” Kristine Kovač, pevaće pretposlednja. Mlada pevačica ističe da je prezadovoljna što se plasirala u finale i potpuno spremno očekuje večerašnji nastup u “Fortuna areni”. – Ostvarili smo cilj i jedva čekam da u subotu uveče ponovo zapevam na sceni – rekla je za “Novosti” Nina Radojičić. – Nemam tremu, ali biće izuzetno teško, jer je mnogo dobrih kompozicija. Pozitivne reakcije su bile očekivane, jer sam verovala u pesmu i Kristinu Kovač. Presrećna sam što je Evropa prepoznala kvalitet naše kompozicije i svi nam govore da smo totalno drugačiji od ostalih. Svima u Srbiji poručujem da budu u subotu uveče uz nas, a našoj dijaspori da glasa za pesmu “Čaroban”.KRSTARILA RAJNOM I PORED zgusnutog rasporeda, Nina je prethodnih dana ugrabila malo vremena i za uživanje:  – Bili smo u akva zoo vrtu u Diseldorfu, krstarili smo Rajnom i oduševljena sam lepotom grada. U četvrtak uveče sam se direktno iz arene uključila u program Bi-Bi-Sija i pričala o našem nastupu. Srpskom pesmom oduševljeni su i Britanci, kao i nemačka predstavnica i prošlogodišnja pobednica “Evrosonga” Lena Majer, koja je Nini u garderobu donela doručak. – Lena me je potpuno očarala, gde god ide svima govori da glasaju za Srbiju, jer joj se mnogo dopada naša retro pesma – objašnjava Nina. – Kada je došla u našu garderobu na dan prvog polufinala donela mi je salatu i nemačke kobasice. Momci iz britanske grupe “Blu”, koji su bili moji idoli, takođe su mi rekli da je pesma sjajna i da imam šanse da se u subotu  uveče dobro plasiram. Pored britanske i nemačke pesme, dopada mi se i kompozicija austrijske predstavnice. Pored pohvala i komplimenata, koji stižu sa svih strana, najveću snagu i podršku Nina ima od svog dečka i porodice sa kojim je stalno u kontaktu i koji su joj prvi čestitali na plasmanu u finale.  – Svaki put kada se čujem sa njima to mi ulije dodatnu snagu i energiju – rekla nam je Nina. – Dečko je oduševljen našim nastupom, rekao mi je da nije sumnjao u to da ću se plasirati u finale, ali da jedva čeka da se vratim kući. U subotu će okupiti naše društvo i zajedno će gledati finale i svim srcem biti uz mene. Organizovao je svoje prijatelje van Srbije da glasaju za nas. I roditelji jedva čekaju da se vratim, a mama je rekla da će napraviti moj omiljeni kolač “čizkejk”.

Izvor: Novosti