samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Šarić gostio političare By: [Glasnik] Date: Maj 06, 2011, 15:01:22

Šarić gostio političare

NA otvaranju diskoteke “Municipijum” u Pljevljima, u jesen 2009. godine, kao gosti bili su i pojedinci iz aktuelnog političkog i finansijskog vrha Srbije i Crne Gore. Tamo sam spoznao krug ljudi blizak sa Darkom Šarićem, čiji sam advokat bio sedam, osam godina. Neću reći o kome je reč, to će vam reći Darko Šarić. Ovu tvrdnju u četvrtak je u nastavku davanja odbrane pred Specijalnim sudom izneo optuženi Radovan Štrbac, kome tužilaštvo na teret stavlja da je u ime odbeglog Pljevljaka kupovao firme u Srbiji. Tvrdi se da je privatizovanjem mnogobrojnih preduzeća Šarić “prao” novac “zarađen” preprodajom kokaina iz Južne Amerike. – Kao gost bio je i visokopozicionirani zvaničnik Državne bezbednosti Srbije, iznenadio sam se kad sam ga video, jer mi Darko nikada nije pominjao da ga poznaje – istakao je Štrbac. – Ko je sve bio na otvaranju pokazuje kojim je miljeom bio okružen. Na pitanje člana veća, sudije Vladimira Vučinića da li će Šarić reći i ko je taj čovek iz DB, optuženi je odgovorio: – Hoće, hoće i to će vam reći. Vučinić je na to konstatovao da bi “bilo dobro da znaju kad će to biti”. – Ako već insistirate, mogu kroz pismene predloge da navedem sva ta imena, ali bi to ipak trebao da kaže onaj ko ih je pozvao – naglasio je optuženi. Predsednik veća, sudija Siniša Petrović je kazao da ne insistiraju. Štrbac je i u četvrtak ponovio da Šarića poznaje kao uspešnog, mladog biznismena, koji je zaradio devet miliona evra od prodaje cementa i 29 miliona evra od prodaje “Štampe”.         NE ZNAM DA POZNAJE CANETA   PREMA Štrpčevim rečima, Darko Šarić mu nikada nije rekao da poznaje Stanka Subotića Caneta. Kako je objasnio, znao je da je ovaj putovao u Ženevu, ali mu nije poznato da li je tada bio sa Subotićem. – Jedina dodirna tačka između nas trojice je pretres Šarićeve kuće, kad me je policija kao njegovog advokata pozvala da svojim prisustvom dam tome legitimitet – objasnio je optuženi. – Video sam kad je jedan policajac ispod sedišta motora “harli dejvidson” izvukao saobraćajnu dozvolu na kojoj je pisalo Subotićevo ime.

Izvor: Novosti