samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Milovanović: Čekam i Zvezdu i Lans By: [Glasnik] Date: Maj 05, 2011, 21:12:35

Milovanović: Čekam i Zvezdu i Lans

MEKAN prijem, udarac kao iz topa, lopta nedostižna za golmana, gol u pravom momentu pri vođstvu Hajduka na “Marakani”, samo su podsetili navijače Crvene zvezde kakvim kvalitetom raspolaže “grešni” Dejan Milovanović. Prvi prolećni meč najvećeg letošnjeg pojačanja završio se aplauzima u 66. minutu, kada je zamenjen.- Drago mi je, u neku ruku, što je moj pogodak prelomio meč u korist Zvezde. Lično mi dosta znači za podizanje samopouzdanja, kao neka satisfakcija da još lakše prevaziđem sve ono što mi se dešavalo u proteklom periodu. Važno je da smo pobedili – mirno priča Dejan.Videlo se da vam nedostaju snaga i utakmice?- Očekivano, jer sam preskočio deo priprema kad su se igrale utakmice, vratio sam se u Beograd, trenirao sa omladincima, bio i povređen i bolestan. Bilo je evidentno da gubim svežinu, trener je to uočio i na vreme me zamenio. Nastavljam da radim, nije ostalo mnogo do kraja sezone. Sledi nam meč sa vrlo dobrim OFK Beogradom, ipak, verujem da ćemo navijačima prirediti lepu predstavu. I, nadam se, nastaviti sa pobedama jer se mi ne predajemo, borićemo se za titulu do kraja Prvenstva.BIĆE ZVEZDA ŠAMPION DEJAN smatra da je derbi izvesno odlučio prvaka, ali da Zvezda ima odličan potencijal da već naredne sezone bude najbolja. – Igra u Kupu i neka euforija možda su presudno uticale na poraz u Humskoj. Međutim, napravljen je veliki pomak u igri, trener Prosinečki je zaslužan za to. Uz još jedne pripreme, bolji tim, još nekog dobrog stranca, Zvezda će već sledeće godine biti ono što svi od nje očekuju – šampion – uveren je Milovanović.Kakvi su vaši planovi jer vam ističe pozajmica?- Sa upravom Zvezde još nisam ništa pričao pošto čekamo kraj prvenstva. Sigurno je samo da prvo moram da se javim Lansu, da popričam sa upravom jer se oni pitaju. Sve opcije su u igri, i da ostanem i da odem sa “Marakane”. Ona je moja kuća, a svi znaju šta Zvezda za mene znači.Februarski problem sa upravom ste zakopali u duboku jamu i pokrili je crnom zemljom?- Neću ni sada da otkopavam taj problem, sve je ostalo iza jer je Zvezda iznad svih nas. Nisam želeo da ulazim u dublju raspravu sa upravom jer mi to najmanje treba, pogotovo ne preko medija.Da li vam je krivo što se sve nije rešilo razgovorom?- Žao mi je što nije ispalo drugačije, što nismo seli nasamo za sto i dogovorili se o svemu. A, mogli smo. Problem je ispao javan, posle toga nije bilo više povratka. Mada je sve možda i nepotrebno. Ja sam se vratio u Beograd i kao pravi profesionalac nastavio da radim. Na šefu je bilo da li će i kad će da me vrati. Za sedam-osam godina i 230 utakmica u Zvezdi nikad se za moje ime nije vezivalo ništa ružno. Sve do zimus. Nisam napravio nijedan incident, nisam svadljiv, niti sam se tukao na pripremama. Ipak, sve je moglo da bude drugačije – uverava Milovanović.I za Zvezdu i za njega.

Izvor: Novosti.