samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
SO: Novak nepobediv i na šljaci By: [Glasnik] Date: April 28, 2011, 01:11:04

SO: Novak nepobediv i na šljaci

Novak Đoković je na svojoj premijeri na Srbija openu odigrao prvi meč na šljaci u sezoni i savladao Adrijana Ungura (6:2, 6:3), ali se još nije izjednačio sa rekordom Ivana Lendla (29).  Do plasmana u četvrtfinale drugi reket sveta stigao je kroz dva identična seta – Novak je odmah obezbedio sebi prednost od 3:0, potom mu je Rumun, rezultatski, zapretio (3:2), ali se nije zanosio idejom da je baš on taj koji će srušiti razigranog Đokovića…   – Želim da se zahvalim publici što je ispunila tribine, iako je padala kiša. Zaista je predivno igrati pred na domaćem terenu. To je ono što me čini najviše srećnim. Načinio sam nešto više grešaka, ali to je potpuno normalno, jer mi je ovo prvi meč na šljaci posle godinu dana – rekao je Novak posle meča.    Novak Đoković će se u četvrtfinalu Srbija Opena sastati sa Blažom Kavčićem, koji je u drugom kolu bio bolji od Brazilca Rikarda Melja (2:0).- Pobedio me je kad sam imao 14 godina i biće to prilika da tražim osvetu – rekao je kroz osmeh Đoković kao najavu za duel sa Slovencem. U četvrtak mečevi počinju u podne. Od srpskih tenisera Janko Tipsarević igra protiv Zvereva popodne (oko 16 časova), a Viktor Troicki se u večernjem terminu sastaje sa Granoljersom. ZIMONJIĆ U POLUFINALUNENAD Zimonjić se probija do završnice. Posle trijumfa nad Savićem i Zekićem, u tandemu sa Marselom Granoljerom, naš majstor dobio je i japansko-hrvatski par Nišikori/Zovko (6:2, 6:0) i plasirao se u polufinale Srbija opena. Tamo će njega i Španca dočekati pobednik meča Lu/Zverev – Marah/Pej

Izvor: Novosti.