samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Vladari cele planete By: [Glasnik] Date: April 26, 2011, 01:11:29

Vladari cele planete

SVETSKI prvaci su od nedelje i – evropski. Odbojkaši Srbije su na kadetskom EP u Ankari konačno zaseli na tron. U nezaboravnom finalu, punom preokreta nadmudrili su dosadašnje vladare i svoje velike dužnike Francuze – 3:2. Ni dan posle, po povratku u zemlju, zlatne nade naše odbojke nisu mogle da sakriju uzbuđenje, radost, ponos, pa čak i nevericu. Potajno su se nadali tituli, ali o zlatu nisu glasno razmišljali.- Još ne verujem da smo prvaci Evrope – iskren je najbolji igrač šampionata Uroš Kovačević. – Tačno je da sam bio veliki optimista, da sam govorio da ćemo osvojiti zlato, ali to je bilo više zbog ekipe, njenog samopouzdanja. U finalu smo pružili veliku partiju i dokazali da smo stvarno najbolji.ŠAMPIONI NOVI vladari Evrope: Aleksa Brđović, Nikola Veljović (tehničari), Milan Katić, Luka Medić (korektori), Lazar Ilinčić (libero), Aleksandar Okolić, Aleksandar Blagojević, Radovan Medenica (blokeri), Uroš Kovačević, Mihajlo Stanković, Dimitrije Pantić, Siniša Žarković (primač). Selektor Milan Đuričić.Kapiten plavih, koji je ponikao u Ribnici, a lane se otisnuo u slovenački Bled, impresionirao je igrom i ponašanjem. Osvojio je čak tri pojedinačne nagrade: MVP turnira, najbolji napadač i poenter.- Osećaj je fantastičan. Ali, moje nagrade su delo svih nas i trenera, pripadaju ekipi, a ja sam i te kako ponosan što sam kapiten ovim sjajnim momcima.Finale je emotivno preživljavao i selektor Milan Đuričić. Pre dve godine u Roterdamu Francuzi su slavili sa 3:0, a posle prvog seta se naslućivao sličan rasplet. Srećom, od sredine drugog seta zaigrali su naši „orlići“, a u taj-brejku bili i impresivni. Od 0:2 stigli su do 9:2 i prelomili finale:- U tom petom setu pokazali svu našu snagu, želju, volju, igrali smo za Srbiju, za sebe, svoje porodice, sve što smo radili u proteklih 20 dana stalo je u tom jednom setu. Zasluženo smo šampioni. U finale smo, istina, ušli mlako, stegnuti, tek od sredine drugog seta nametnuli svoj ritam, ubitačnim prijemom poremetili njihov napad.Na svoje drugove, ali i na sebe i te kako je ponosan Aleksa Brđović, koji veruje da će imati šta da kažu i na SP u Argentini, gde brane zlato generacije Aleksandra Atanasijevića:- Igrali smo fantastično. Hvala bogu da smo peti set odigrali fenomenalno i nadam se i medalji na SP.Siniša Žarković je bio član generacije koja je pre dve godine poklekla u Roterdamu protiv Francuza:- Revanširali smo im se. Mnogo nam znači ova titula. Ovo je jedan od najvećih uspeha srpske odbojke. Hvala saigračima. PUT DO ZLATAGrupa: Nemačka 3:2, Bugarska 3:2, Poljska 3:1, Grčka 2:3, Turska 3:1.Polufinale: Bugarska 3:0.Finale: Francuska 3:2.

Izvor: Novosti.