samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Tejgo: Nemam ništa protiv Zvezde By: [Glasnik] Date: April 25, 2011, 01:10:46

Tejgo: Nemam ništa protiv Zvezde

TRI gola na tri derbija, od toga za dve pobede! Dovođenje na pozajmicu Prinsa Tejga se isplatilo Partizanu, makar zbog ove dve utakmice sa Zvezdom ako ni zbog čega drugog. Golgeterski post je Ganjanin prekinuo u nedelji pred derbi, pogodio protiv Smedereva i onda dodao i protiv večitog rivala.- Srećan sam zbog pobede, bio nam je jako potreban ovaj trijumf i tri nova boda. Mnogo smo se trudili, borili, zaslužili smo da slavimo na kraju – rekao je Tejgo.Ganjanin ni ovog puta nije hteo sebe da izdvaja u odnosu na ekipu.- Nisam ja specijalista za Zvezdu, ništa posebno nisam napravio. U pitanju je rad celog tima, što je normalno kada se boriš za titulu. Mnogo sam želeo trijumf, jer mi je stalo da Partizan bude prvak. Trudim se koliko mogu da tome doprinesem, uz mog kolegu u napadu Ilieva – reče Tejgo i zagrli se sa Ilievom, koji je stajao do njega.ILIEV: SMAZALI SMO IH!KOLIKO je bio „raspevan“ na terenu, do ludila dovodeći odbrambeni kvartet Crvene zvezde, toliko je Ivica Iliev bio raspoložen i posle meča. Reči su same navirale, emocije je bilo teško zauzdati. Mnogi su očekivali potop Partizana u Humskoj i da se titula posle tri godine seli, ali…BABOVIĆ: PRIČALI SU DA ĆE NAS ZGAZITI KOD pobedonosnog gola Babović je slabo zahvatio loptu i nenamerno asistirao Tejgu za veliki trijumf.- Što sam ja promašio, Tejgo je pogodio – nasmejao se Babović. – Mislim da smo mogli ubedljivije da pobedimo. Nismo pričali u prazno kao komšije, koje su najavljivale da će nas zgaziti, a mi smo eto dobili tri od četiri derbija ove sezone. Pritisak je bio ogroman, favorizovala se Zvezda, ali smo dokazali da smo ipak bolji.- I šta će sada da se priča? Da su bili bolji? Da nisu mogli da nam uzmu loptu? Da su imali jednu pravu šansu za gol? A, koliko smo mi imali prilika, akcija, koliko prelepih poteza? Ovo je bio pravi Partizan, održali smo čas fudbala – oduševljen je bio Iliev.Ključna stvar, po mišljenju napadača crno-belih, bilo je iskustvo igranja teških mečeva, koje je samo u ovoj sezoni Partizan imao napretek.- Ljudi, kako smo mi samo bili mirni… Znali smo da ćemo da ih pojedemo! Samo da ste mogli da vidite našu svlačionicu pre meča, koliko smo se smejali, tu snagu da ste videli. Svi su dizali Zvezdu u nebo posle nebitne pobede u Kupu, gde smo mi došli sa prednošću od 2:0 i prošli dalje. Oni su posle toga poleteli, pričali, a mi smo ćutali. Ćutali i čekali. Znali smo da će se ovo desiti, jer smo svesni koliko smo moćniji!Put do titule sada je širom otvoren Partizanu.- I opet ćemo da ćutimo i čekamo. Pogotovo Kup sa Vojvodinom. Ušli smo u Ligu šampiona, u finale Kupa, na putu smo do nove titule. Mislim da smo dokazali da nam nema ravnih u okruženju, ne samo u Srbiji – poentirao je Ivica Iliev.SMILjANIĆ: VRATILI SMO IH NA MESTOBESKOMPROMISAN i na rečima i na delu. Najbolji igrač 140. večitog derbija, Milan Smiljanić, koji je sve konce sredine terena Partizana držao u svojim rukama, a za Zvezdu bio nerešiva enigma, neprelazna brana u odbrani crno-belih.- Vratili smo ih gde im je mesto, moraće da čekaju titulu još dugo, dugo! Imamo najbolji tim i to smo pokazali na derbiju. Mogli smo da padnemo, ali smo pokazali veličinu. Ne bih zamenio ovu pobedu za onih pet izgubljenih bodova, ovo je nešto najlepše. Ima dosta da se igra do kraja, ali sa ovim trijumfom smo odradili najveći deo posla na putu do titule – smatra Smiljanić.KRSTAJIĆ: ŠEFE, SADA MIRNO SPAVAJOPROŠTAJNI derbi na kraju igračke karijere Mladen Krstajić je ukrasio pobedom. – Pokazali smo da umemo da igramo i pobeđujemo pod opterećenjem. Presudili su disciplina, karakter igrača, iskustvo, ali je taktika bila sjajna. Stanojević je cele nedelje radio, maltene nije spavao, bili smo stalno u kontaktu. Uradili smo sve što je zamislio, svaki detalj. Sad će se valjda naspavati…

Izvor: Novosti.