samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Tadić: Molio sam Tomu da prekine štrajk By: [Glasnik] Date: April 17, 2011, 22:00:17

Tadić: Molio sam Tomu da prekine štrajk

“MOLIO sam Tomu da prekine štrajk”, rekao je predsednik Srbije i lider DS Tadić novinarima po izlasku iz prostorija poslaničkog kluba naprednjaka u kojima Tomislav Nikolić štrajkuje glađu i žeđu.Tadić kod Nikolića došao oko 17.15 i razgovarali su, gotovo sat vremena, iza zatvorenih vrata.Predsednik Srbije je, posle susreta, rekao i to da će “odluku o raspisivanju izbora doneti odmah po sticanju statusa kandidata”.Nikolić je izjavio da posetu Tadića shvata kao “srpski običaj”, ali da nikakav dogovor na sastanku nije postignut.”Ako Demokratska stranka i dalje misli sve ono što je govorila poslednjih dana, onda prostora za dalje razgovore očigledno nema”, rekao je Nikolić. On je dodao da “DS vodi vladu koja pregovara sa Albancima sa Kosova, pa bi valjda, kako je rekao, mogla ponekad da razgovara i sa Srbima”.Na pitanje novinara kako se oseća, Nikolić je iscrpljen rekao: “Bolje nego sutra”. Inače, predsednik SNS je, ranije tokom dana, izjavio da se oseća “dosta dobro”, s obzirom na vreme koje je proveo štrajkujući glađu i žeđu.”Noć sam proveo relativno mirno, ne računajući prijatelje, koji su spavali zajedno samnom i od ovoga napravili vojničku spavaonu”, izjavio je Nikolić u prostorijama poslaničkog kluba SNS u Skupštine Srbije.JEREMIĆ: NEMAM RAZUMEVANJA

“Niko ne spori da se u Srbiji suočavamo sa velikim problemima, unutrašnjim i spoljnim”, rekao je danas ministar Vuk Jeremić . “U međunarodnim odnosima se često nalazite u situaciji koju možete da smatrate izuzetno nepravednom i možete tome da pristupite tako što započente štrajk glađu i žeđu ispred zgrade Ujedinjenih nacija. Međutim, to vam sasvim sigurno neće doneti ostvarenje onoga što su vaši ciljevi”.”Osećam šta više nije kako treba, ali dobro je”, dodao je Nikolić, ležeći na trosedu, prekriven ćebetom.On je u subotu na mitingu opozicije u Beogradu objavio da neće uzimati vodu i hranu, dok vlasti ne zakažu vanredne parlamentarne izbore. Lider SNS više od 24 sata ne uzima hranu ni vodu, a danas je izjavio da je spreman da ide do kraja i da ne želi da štrajk svodi na banalno raspisivanje izbora, jer to čini zbog Srbije.Kardiolog i profesor Medicinskog fakulteta Milan Nedeljković je novinarima u Domu Narodne skupštine, nakon što je pregledao Nikolića, rekao da je trenutno zdravstveno stanje predsednika SNS zadovoljavajuće. On je precizirao da Nikolić ima dobar pritisak, a da će mu, ukoliko se pogorša biti pružena pomoć na licu mesta, dok ne bude prebačen u zdravstvenu ustanovu.Uz Nikolića su i dalje supruga, stranački i koalicioni partneri.

Izvor: Novosti