samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Robi precrtao Adija! By: [Glasnik] Date: April 01, 2011, 21:10:29

Robi precrtao Adija!

TRENER Crvene zvezde Robert Prosinečki ne računa na štopera Lija Adija za mečeve sa Javorom i Partizanom! To je normalna i očekivana reakcija trenera crveno-belih jer se reprezentativac Gane oglušio o disciplinu. Naime, posle utakmice sa Engleskom na Vembliju, otišao je ko zna gde ali se u klubu nikome nije javio. Dakle, u sredu uveče se nije pojavio već je samovoljno uzeo još dva slobodna dana…- Niko nije iznad Crvene zvezde! Razgovarao sam sa igračima i to je jedini izveden zaključak. Adi nije došao kad je trebalo i ja ne razmišljam o njemu za naredne dve utakmice, subotnju sa Javorom i onu sa Partizanom u sredu. A za kasnije ćemo videti – nije okolišao Prosinečki. – Kad bude došao saslušaćemo njegove razloge, ali je nedopustivo da se ne javi na posao i tek tako nestane. Pogotovo pred dve jako važne utakmice. Ja sam rekao svoje, klub će se oglasiti kad bude obavio razgovor sa njim.Prosinečki je ostao dosledan stavu da neće tolerisati nedisciplinu, bez obzira na sve okolnosti. Svojevoljnost i hirovitost skupo će koštati Adija, gotovo izvesno i suspenzije, jer se svima u Zvezdi popeo na vrh glave čudnim ponašanjem. I upravi, ali i treneru kome je pred oba meča polufinala Kupa sa Partizanom na neki način zabio nož u leđa.LAZOVIĆ OSTAJE U SREDINI PUNO je srce Robertu Prosinečkom zbog dobrih igara Darka Lazovića, kako u Zvezdi tako i u mladoj selekciji. Odlična rola na levom krilu kod selektora “orlića” Jankovića nije ga nagnala da mu menja mesto. – Lazović može da igra i na levom krilu i možda će jednog dana biti na toj poziciji u klubu. Međutim, kod mene za sada ostaje u sredini. Lično mi je drago što me pominje kao čoveka koji ga je vratio u život, jer mi je to dokaz da veruje u to što radim – ističe Prosinečki.- Adi remeti mir u klubu i odličnu atmosferu. I da ne bude zabune, bez obzira na to što se tek oporavio od povrede zadnje lože, nama je drago što imamo reprezentativca i što je on odigrao dva poluvremena za Ganu. Međutim, njegovo ponašanje je nedopustivo i mora da snosi konsekvence. Kod mene će u budućnosti morati mnogo da se potrudi kako bi povratio poverenje i status u timu – najavljuje oštar kurs Robi.Zvezda je svesna šta je čeka u subotu u Ivanjici, ali isto tako veruje da je ni uzan, neravan teren, ni dobra defanziva domaćina neće onemogućiti da osvoji tri boda. Kako smo i nagovestili, na gol ponovo staje Boban Bajković. Zbog kvaliteta, ne zbog toga što je trener kaznio Stamenkovića za navijanje na severu.- Imam dva super golmana, u subotu će braniti Bajko, a u sredu će možda braniti Stameni. Razgovarao sam Sašom pred svima i rekao mu da nije profesionalno da dan pred utakmicu ode na sever i navija sa “delijama”, ali ga nisam kaznio. Jednostavno, odlučio sam da Bobanu pružim šansu jer je u Jagodini branio dobro – objasnio je trener Crvene zvezde.Duško Tošić se vraća na poziciju štopera, Reljić ide na levog beka, a Lazović će odmeniti Evandra. JAVOR – CRVENA ZVEZDA (13.00, TV)Stadion: Gradski. Sudija: Dejan Santrač (Pavliš)JAVOR: Supić – Milinković, Milovanović, Rendulić, Josović – Luković, Ostojić, Stojaković, Silva, Momčilović – Hadžibulić.CRVENA ZVEZDA: Bajković – Ninkov, Vilotić, Tošić, Reljić – Mijailović, Lazović, Kadu – Jevtić, Borha, Kaluđerović.

Izvor: Novosti.