samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Pantelić: Osvojićemo svih 12 bodova! By: [Glasnik] Date: April 01, 2011, 17:10:46

Pantelić: Osvojićemo svih 12 bodova!

Radujte se Srbi! U potpisu Marko Pantelić. Dva meča, dva gola i priznanje javnosti – najbolji je bio Marko Pantelić. Ne, nije to samo zbog golova, bilo ih je i ranije, jednostavno kapa dole napadaču „Orlova“za pretrčane kilometre, podršku saigračima i veru u sebe i mogućnosti tima. Ostaje samo žal za poništenim golom u tim poslednjim trenucima utakmice, kada smo svi mislili da je pala i Estonija, svi osim holandskih arbitara.- Odavno nisam doživeo takav tuš. Videli smo da je glavni sudija pokazao na centar, pomoćni takođe, i počeli da se radujemo… A onda šok! Ne znam da li bi tako postupili da su u pitanju bili Francuzi ili Španci, ne znam zaista. Neko može da igra i rukom i da postigne gol, svi na stadionu da vide osim sudije. Mi, eto, nismo te sreće. Nema veze, neću da kukam – priča Pantelić. Trenutak koji nam je onemogućio potpuno zadovoljstvo, posle preokreta u meču sa Severnom Irskom i zbilja, dobre igre u Talinu?- Hteli smo šest bodova, osvojili četiri iz dva meča, isto koliko ranije iz četiri utakmice. I možemo biti zadovoljni, jer su nam i drugi rezultati išli na ruku. Ostali smo gospodari svoje sudbine, i dalje sve zavisi samo od nas. Narod hvali igru, utisak je da smo zaslužili više od osvojenog?- Imali smo kontrolu nekih 65-70 minuta a onda se pojavio vakuum, osećao se nemir u vazduhu, valjda i zbog toga što smo mnogo želeli tri boda. Došlo je do malog pada, usledili su promašaji, stigla je kazna… Ali, zbilja smo igrali dobro, onih 45 minuta protiv Irske, u Talinu dobrih 70 minuta… Model za utakmice koje dolaze. To je po meni Srbija koju svi želimo.Stiče se utisak da je izdanje iz Talina možda i najbolje od Marka Pantelića u dresu reprezentacije?- Ja bih rekao, jedno od boljih. Bilo ih je… Samo, mnogi su moj učinak gledali isključivo kroz golove, zaboravljajući na uloženi napor, asistencije, činjenicu da sam uvek bio u službi tima. Zadovoljan sam igrama u Beču, Konstanci, protiv Rumunije u Beogradu… Utakmice u kojima sam bio asistent, protiv Rumuna i strelac. I tada i sada nije mi bilo važno ko će postići gol, važan mi je bio rezultat, uspeh tima. Sve se, ipak, zaboravi, tako je to u fudbalu.Sada su došli i golovi, a vas vidimo svuda – na centru, boku, blizu protivničkog gola…- Mislim da mi ova igra reprezentacije više odgovara. Nema preskakanja, čuvamo loptu koja ide do noge, kroz sredinu a zatim na bok. Sada smo mnogo, mnogo raznovrsniji. Sa daleko više rešenja.Pred nama su još četiri meča i 12 mogućih bodova. Svako se bavi matematikom, a dobro je da ne zavisimo od drugih…- Poslednjim igrama vraćamo narodu veru u reprezentaciju, vidi narod da niko od nas ne želi više uspeh u ovim kvalifikacijama. Primetan je veliki pomak, samo treba da ostanemo pozitivni, da verujemo u sebe. I budemo realni. Ova reprezentacija može mnogo, svakome da stane na crtu. Znam da nas niko, sutra, ne bi voleo za rivala u baražu.Prvo idemo u Severnu Irsku, zatim čekamo Farska Ostrva i Italiju, na kraju odlazimo u Sloveniju?- U Irskoj ćemo tražiti tri boda, a onda neka narod napuni „Marakanu“. Nikome nije svejedno, neće biti ni Italijanima, kada zagrmi iz 50 hiljada grla. Mislim da imamo lep raspored, ni lak, ni težak, rekao bih po meri. Ne treba da sumnjamo u sebe, nismo u podređenoj situaciji i možemo stići do cilja. Zajedno, javnost, igrači, navijači. Uostalom, svi smo u službi Srbije, drugu zemlju nemamo – u svom stilu zaključio je Marko Pantelić.NA VEZI SA STANKOVIĆEMStalno su na vezi, kumovi Marko Pantelić i Dejan Stanković.- Čuli smo se odmah… Ma, izgoreo je i kum, poludeo kada je video da nam je gol poništen – kaže Pantelić.DVA DANA NE MOGU DA HODAMTitulu sa Olimpijakosom začinio je sjajnim igrama u reprezentaciji. U klubu su ga sačekale čestitke…- Videli su sve, dobro su informisani – kaže Pantelić.- A ja dva dana ne mogu da hodam. Ma, ne mogu da ustanem iz kreveta, sve me boli! Dižu me sa masaže.

Izvor: Novosti.