samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Obradović: Moji igrači su verovali u uspeh By: [Glasnik] Date: April 01, 2011, 17:10:29

Obradović: Moji igrači su verovali u uspeh

Najneizvesniji debri mečevi četvrtfinala Evrolige igrali su se u Barseloni i Atini. Pantinaikos je uspeo, sa tri vezane pobede, da izbaci branioca titule iz takmičenja i krene put Fajnal fora u osvajanje pehara.- Veliko hvala mojim igračima za ono što su postigli u četiri utakmice plej-ofa – rekao je ponosni trener Željko Obradović. – Oni su verovali i bili su spremni da se bore u ostvarivanju cilja. Da biste zadržali koncentraciju sedam dana na četiri meča težak je posao, ali oni su u tome uspeli i pokazali odlučnost. To je sve rezultat timske igre. Panatinaikos se na poslednjem duelu sa Barsom suočio sa iznenadnim problemom – povredom zgloba i izostankom Dru Nikolasa. – Pokušali smo Nikolasa da stavimo u igru, ali to nije bilo moguće. On je naš važan igrač koga želimo što pre nazad u tim, ali tek ćemo videti koliko je povreda ozbiljna.Mnogi nisu verovali na početku sezone da PAO može da izdrži u evroligaškoj trci „jer je ostao bez jake trojke Peković – Spanulis – Jasikevičijus“, ali Obradović se nije predao nego je verovao!- Iskreno niko ne zna bolje od mene i mog stručnog štaba ko nam je potreban i kako ćemo sa njima da radimo. Odigrali smo sa ovim timom preko 20 mečeva u Evroligi. Ponavljam, da su moji igrači heroji i oni su zaslužni za ovaj rezultat. Lično imam nekoliko prijatelja čije mišljenje cenim. I svi drugi imaju pravo na mišljenje, ali ono se mene ne tiče – jasniji ne može biti Željko Obradović.Po njegovom mišljenju normalno je da Panatinaikos igra Fajnal for i do puta u Barselonu ima još dosta vremena za pripremu:- Sada ima cilj više. Mečeve sa Barselonom ostavljamo iza nas, iako će neki o njima govoriti i u budućnosti. Imamo još 35 dana do Fajnal fora da se pripremimo. Mnogo toga može da se uradi, a očekujemo da do tada i Nikolas i Marić bidu spremni.

Izvor: Novosti.