samo-opusteno Lepota i Zdravlje
Pages: 1
Hranom protiv nesanice By: NiKooLaa Date: Februar 23, 2008, 18:15:14
Banane imaju sva svojstva pilule za spavanje
Hranom protiv nesanice

Često vas muči nesanica ili ste toliko napeti da prosto ne možete da utonete u san? Ukoliko ne biste da koristite veštačke preparate protiv nesanice, saveznike pronađite u prirodi. Naime, priroda nudi mnoštvo namirnica koje relaksiraju mišiće, bistre misli, opuštaju, pospešuju proizvodnju serotonina, hormona zadovoljstva, i uz sve to ne opterećuju stomak.

Banane imaju sva svojstva pilule za spavanje, a magnezijum kojim su bogate opušta mišiće.
Čaj od kamilice je blagi prirodni sedativ koji opušta telo i smiruje napetost.
Toplo mleko sadrži triptofan, amino-kiselinu sa prirodnim sedativnim dejstvom i kalcijum, koji uz sva druga svojstva pomenutoj kiselini omogućava da prođe kroz čitav organizam. Ukoliko u toplo mleko dodate i kašičicu meda, san je zagarantovan.
Bareni krompir ne opterećuje stomak i sistem za varenje, a čisti organizam od otrova. Najbolje efekte ima ako se jede preliven toplim mlekom.
Ovsene pahuljice su prava riznica za dobar san, zbog blagotvornog hormona melatonina. Prelijte ih toplim mlekom i dodajte med.
Zrna integralnih žitarica pomešana sa toplim čajem i medom podstiču proizvodnju insulina koji pomaže triptofanu da se razloži u telu i mozgu, gde se susreće sa serotoninom i sigurno uvodi u blažen san.
Re: Hranom protiv nesanice By: Knez Danilo II Date: Februar 23, 2008, 21:13:42
Ко је ово на слици?

Шалим се, па ја немам проблем са несаницом.
Re: Hranom protiv nesanice By: Lili Date: Februar 24, 2008, 12:54:54
xex.. meni je ovo potrebno.. ja bas cesto ne mogu da spavam i to me sve vise nervira.. :/
Re: Hranom protiv nesanice By: Knez Danilo II Date: Februar 24, 2008, 15:59:19
Много се ти нервираш, то није здраво, скраћује живот, нећеш ни 20-ту дочекати доживећеш нервни слом, и има да завршиш на задњем спрату ВМА. Дајте бре колико ми имамо година да би се нервирали, мени например многе ствари сметају, али се никад не нервирам, и због тога сам нервирао ђаке у основној, они оће да ме изнервирају, и на крају ја њих.........
Re: Hranom protiv nesanice By: Lili Date: Februar 24, 2008, 16:41:46
pa pod nerviranjem sam podrazumevala stvari koje mi smetaju.. uostalom, moj zivot-moja stvar.. ;p
Re: Hranom protiv nesanice By: Knez Danilo II Date: Februar 24, 2008, 18:28:56
Ма знам, али стварно нервирање није здраво...........
Re: Hranom protiv nesanice By: NiKooLaa Date: Februar 25, 2008, 19:47:21
i meni se deshawa da nekad ne mogu da zaspim po celu notj..
nisam znao da banane imaju moc da te uspawaju.. x)
moram to isprobati swejedno.. x)
Re: Hranom protiv nesanice By: Knez Danilo II Date: Februar 25, 2008, 22:51:11
Нисам ни ја знао да банане имају моћ успављивања, али знам да су ме свакако успавале чарапе мог друга кад смо били на зимовању, кад их остави у соби, настаје помор.
Odg: Hranom protiv nesanice By: alexandra30 Date: Oktobar 19, 2010, 17:26:53
I ne jedete posle 18h! Pun stomak je jako los za san!
Odg: Hranom protiv nesanice By: SopHya Date: Mart 05, 2011, 22:10:49
Karfiol u svim oblicima je zdrav za san i koncetraciju, kao i zumance, uprkos povisenom nivou holesterola i masti (inace zdravog holesterola).
Odg: Hranom protiv nesanice By: DaRkOoO Date: Mart 06, 2011, 00:32:39
Muzikom protiv nesanice! :)