samo-opusteno Ljubimci, Priroda, Saveti...
Pages: 1
Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: MarkoKg Date: Septembar 09, 2009, 20:14:01
Kako da pas prevaziđe strah od vode?

Mnogi psi uživaju u brčkanju u rekama i jezerima. Ima, međutim i onih koji izbegavaju ulazak u vodu, ali pravilnom obukom mogu zavoleti plivanje. Strah od vode je najčešće posledica lošeg iskustva, pa se zato savetuje vlasnicima da ne ”bacaju” ljubimca u hladnu vodu, bez najave. Dreseri kažu da plašljivo kuče treba šetati pored reke ili jezera kada su velike vrućine, postepeno prilaziti vodi, sve dok ne počne da ”šljapka” po plićaku. Nesigurnom psu može se pomoći da savlada strah tako što će vlasnik ući u vodu i pozvati ga da dođe.
Kada pas napokon uđe u vodu, verovatno će trošiti više energije nego što je potrebno, pa će se brzo umoriti. Zato ga treba za vreme plivanja bodriti glasom koji uliva poverenje, a na obali ga pohvaliti i nagraditi, jer će to pomoći da se učvrsti njegovo samopouzdanje. Vlasnik mora biti strpljiv i da postepeno uči ljubimca da pliva. Imajući u vidu da psi vole da aportiraju, može im se bacati prut ili loptica, jer će se na taj način osmeliti da uđu u vodu.
Odg: Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: oliverica Date: Maj 17, 2010, 20:17:16
Moj pas uopste nije hteo u vodu... plasila se, bezala... na kraju smo odustali. Ali je volela da se kupa
Odg: Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: AnicaaM Date: Septembar 17, 2011, 00:19:47
Kako da pas prevaziđe strah od vode?

Mnogi psi uživaju u brčkanju u rekama i jezerima. Ima, međutim i onih koji izbegavaju ulazak u vodu, ali pravilnom obukom mogu zavoleti plivanje. Strah od vode je najčešće posledica lošeg iskustva, pa se zato savetuje vlasnicima da ne ”bacaju” ljubimca u hladnu vodu, bez najave. Dreseri kažu da plašljivo kuče treba šetati pored reke ili jezera kada su velike vrućine, postepeno prilaziti vodi, sve dok ne počne da ”šljapka” po plićaku. Nesigurnom psu može se pomoći da savlada strah tako što će vlasnik ući u vodu i pozvati ga da dođe.
Kada pas napokon uđe u vodu, verovatno će trošiti više energije nego što je potrebno, pa će se brzo umoriti. Zato ga treba za vreme plivanja bodriti glasom koji uliva poverenje, a na obali ga pohvaliti i nagraditi, jer će to pomoći da se učvrsti njegovo samopouzdanje. Vlasnik mora biti strpljiv i da postepeno uči ljubimca da pliva. Imajući u vidu da psi vole da aportiraju, može im se bacati prut ili loptica, jer će se na taj način osmeliti da uđu u vodu.

Super je ovo,hvala:))
Odg: Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: igorp Date: Decembar 08, 2011, 16:47:01
ma sve sam probao i nije hteo da udje u vodu....tako da je jedini lek da ja udjem sa njim i da ga unesem u vodu...(shi tzu)
Odg: Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: DaRkOoO Date: Januar 31, 2012, 19:32:03
Haha, moj bezi glavom bez obzira kad vidi vodu. :)
Odg: Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: gonss Date: Januar 31, 2012, 20:09:54
Ma baciš kera u vodu i proplivaće.
Odg: Kako da pas prevaziđe strah od vode? By: sivanad82 Date: Avgust 15, 2012, 07:27:13
nas uzivaaaaaaa , dapace labrador je a oni u vecini slucajeva vole da se kupaju :)