samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Van der Sarovo zbogom By: [Vesti] Date: Januar 27, 2011, 20:07:47
Van der Sarovo zbogom

Proslavljeni cuvar mreze Edvin van der Sar igra poslednju sezonu u profesionalnoj karijeri. Odluka, o kojoj se dosta spekulisalo poslednjih meseci, se pravda privatnim razlozima. Van der Sar je takodje odbio i mesto trenera golmana u strucnom stabu Crvenih djavola. Sezona u toku bice ujedno i poslednja u profesionalnoj karijeri Edvina van der Sara. Holandski golman, koji je u oktobru prosle godine napunio cetrdeset godina, je stigao na Old Traford 2001. godine iz Fulama, i smatra se jednim od najzasluznijih za osvajanje tri titule u Premijer ligi kao i za osvajanje Lige sampiona 2008. godine. Kao razloge koji stoje iza ove odluke Edvin van der Sar na internet stranici svoje menadzerske agencije navodi "da je doslo vreme da se potpuno posveti porodici". Povlacenje je nesto sto je van der Sar ozbiljno razmatrao jos od kraja 2009. godine kada je njegova supruga kolabirala usled unutrasnjeg krvarenja. Pre nepunih mesec dana svoje planove je obelodanio i Aleksu Fergusonu. "Ne mogu s sigurnoscu da odredim tacno kada sam prelomio", rekao je van der Sar. "Mislim da ne bih slagao kada bih rekao da se misao javila negde u vreme kada je moja supruga dozivela slog. Sve se ipak zavrsilo dobro tako da smo odlucili da ostanemo jos jednu godinu u Engleskoj. Medjutim, kako je vreme odmicalo, misao o povlacenju mi je sve teze padala". Trener golmana Mancester Junajteda Erik Stil smatra da se Edvin van der Sar vec sada moze smatrati legendom kluba s Old Traforda, rame uz rame s Petrom Smajhelom. Stil je za Radio Mancester potvrdio povlacenje van der Sara i naglasio je da je takav potez plod zajednicke odluke svih u klubu, ne zaboravljajuci da pomene odnos koji odavno prevazilazi striktno profesionalni koji postoji izmedju van der Sara i Aleksa Fergusona. "Zaista je cast bilo raditi s njim. Smatram se zaista srecnim i privilegovanim. Odbranjeni penal u Moskvi je nesto sto definitivno stavlja Edvina rame uz rame s Petrom Smajhelom", zavrsio je Erik Stil. Ubrzo nakon sto je obelodanio svoju odluku van der Saru je ponudjeno i mesto trenera golmana u Mancester Junajtedu. Medjutim, holandski cuvar mreze je ponudu Crvenih djavola o novom vidu saradnje odbio. "Zelja mi je da uzmem slobodno minimum 18 meseci do dve godine. Moja porodica je prioritet. Uveren sam da vecina fudbalera tako razmislja o zivotu nakon fudbala", rekao je van der Sar.Van der Sar je ucestvovao u utakmici proslog vikenda kada je Junajted pobedom nad Birmingemom nastavio ovogodisnju seriju bez poraza u Premijer ligi.

Procitaj nastavak vesti...