samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Prolaznik uhvatio lopova! By: [Vesti] Date: Decembar 22, 2010, 01:03:21
Prolaznik uhvatio lopova!

Novosadjanin Rade K. savladao je nasred ulice Milorada Maksa (34), koji je iz cvecare „Breza" ukrao 13.000 dinara. Radetu dvojica prolaznika pomogla da razbojnika zadrzi do dolaska policije Slucajni prolaznik Rade K. uhvatio je nasred ulice Milorada Maksa (34), koji je opljackao cvecaru „Breza" u Novom Sadu! Radetu su dvojica prolaznika pomogla da razbojnika zadrzi do dolaska policije. Posle hapsenja pljackas, koji je iz cvecare ukrao 13.000 dinara, pretio je pred policajcima Radetu K.Milorad Maks iz Zemuna, sa prebivalistem u Novom Sadu, upao je u ponedeljak uvece u cvecaru „Breza" na Bulevaru Jovana Ducica 13 u Novom naselju. On je usao u lokal kada u njemu nije bilo musterija, prosao iza pulta i odgurnuo prodavacicu na putu do kase. Medjutim, ona mu se suprotstavila i pokusala da ga zaustavi.- Razbojnik je mnogo snazniji od mene. Oborio me je na zemlju. Bukvalno je odvalio deo kase i odneo novac. Kada je krenuo ka vratima, oduzeo mi se glas, ali sam ipak uspela nekako da dozovem u pomoc - ispricala je prodavacica.U trenutku kada je pljackas istrcavao iz cvecare, Rade K. iz Novog naselja, koji se zatekao u blizini, cuo je dozivanje u pomoc.- Video sam coveka u crnoj jakni sa kapuljacom kako bezi. Odmah sam shvatio da je u pitanju razbojnik. Uspeo sam da ga zaustavim. On se opirao, pa smo pali na zemlju. Bukvalno smo se rvali u blatu ispred radnje! Pljackas je izuzetno snazan i da nisu pritrcala dva prolaznika, sigurno bi uspeo da me savlada i pobegne - rekao je Rade K. za novosadski Radio 021, koji je zbog bezbednosti zamolio da mu ne otkrivamo prezime.Patrola policije je stigla za manje od minut i kod Maksa je pronasla 13.000 dinara, koliko je ukrao iz cvecare.- Dok su ga uvodili u kola, Milorad je pretio Radetu, ali se kasnije smirio. On je bio drogiran i odranije je poznat policiji - kaze izvor Pressa iz istrage.Ocevici kazu da se sve brzo odigralo.- Svaka cast nasem sugradjaninu kako je reagovao! Bez razmisljanja se bacio na razbojnika, koji je ocajnicki pokusavao da pobegne. Iako je pljackas krupniji i jaci, uz pomoc dvojice prolaznika uspeo je da ga savlada. Mnogo su rizikovali, jer kako sam cuo, taj lopov je bio i drogiran. Moglo je svasta da se desi - prica jedan od svedoka.Cvecara „Breza" nalazi se pored poste, koja je ranije bila na meti pljackasa.Novosadska policija saopstila je da je Miloradu Maksu odredila meru zadrzavanja do 48 sati zbog sumnje da je izvrsio razbojnistvo. Pozivaju se gradjani koji su ranije osteceni, a prepoznaju osumnjicenog sa fotografije kao izvrsioca, da se jave na telefon 021/488-41-42.

Procitaj nastavak vesti...