samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Kostunica: Postovao sam zakon By: [Vesti] Date: Decembar 21, 2010, 21:03:47
Kostunica: Postovao sam zakon

Predsednik DSS-a Vojislav Kostunica kaze da je postovao zakone Srbije dok je bio premijer i da mu je savest mirna kada su u pitanju optuzbe americkih diplomata da nije ispostovao predlozeni plan za hapsenje Ratka Mladica. Lider Demokratske stranke Srbije Vojislav Kostunica rekao je da je, dok je bio premijer, postupao u skladu sa zakonima, vodeci racuna o interesima sopstvenog naroda.Komentarisuci saopstenje Vikiliksa po kojem nije ispostovao preporuke SAD kada je u pitanju hapsenje Ratka Mladica, Kostunica kaze da je za predsednika Vlade najvisi zakon Ustav. "Ja sam apsolutno postupao u skladu sa zakonima ove zemlje. S druge strane, jednostavno sam vodio racuna o interesima sopstvenog naroda", izjavio je Kostunica u emisiji Oko.Lider DSS-a je naveo da se saradnja sa Haskim tribunalom odvijala i u ranijim godinama, jer je bila potrebna da bi Srbija izasla iz izolacije i mogla da se razvija, ali, kako je rekao, zatim se dogodio 17. februar 2008. godine.Kostunica je rekao da je, kao predsednik Vlade, imao mnogo kontakata sa stranim zvanicnicima i da se ta komunikacija nije svodila samo na 11 tacaka plana za hapsenje Mladica, navedenih u obelodanjenim depesama. "Ono sto zelim da istaknem, jeste da je u svim tim razgovorima, i u saradnji sa Haskim tribunalom postovani zakoni Srbije i interes naroda", naveo je Kostunica, istakavsi da ga ocene americkih diplomata nisu potresle i da mu je savest cista.Prema njegovim recima, u navedenim tackama ima i netacnosti, ali je, kako kaze, sve to nevazno u odnosu na cinjenicu da je za predsednika Vlade najvisi zakon Ustav i pravni poredak zemlje, jer on polaze racune svom narodu.Sajt Vikiliks je objavio da su Amerikanci u julu 2006. godine dostavili Vojislavu Kostunici plan u 11 tacaka, koji je trebalo da ubrza akciju hapsenja Ratka Mladica. Medjutim, tri meseca kasnije je ocenjeno da plan nije sproveden.

Procitaj nastavak vesti...