samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Vozi autobus i pusi By: [Vesti] Date: Novembar 10, 2010, 23:16:13
Vozi autobus i pusi

Vozac GSP-a „Beograd" snimljen kako pusi dok vozi putnike, iako je zabrana uzivanja u nikotinskom dimu u autobusima ovog preduzeca odavno na snazi. Iz GSP-a porucuju da ce pronaci i kazniti nesavesnog vozaca Vozaci autobusa GSP-a „Beograd" ponekad zapale cigaretu, telefoniraju ili cak i jedu za volanom, a jedan od njih je prekjuce, uoci stupanja na snagu famoznog Zakona o zabrani pusenja na javnom mestu, snimljen dok je tokom voznje uzivao u duvanskom dimu. U ovom preduzecu tvrde da ce nesavesnog vozaca, kojem je lik zamagljen na snimku, u najkracem roku pronaci i kazniti.Iako je pusenje u autobusima GSP-a „Beograd" odavno zabranjeno i za putnike i za vozace, RTV Studio B prekjuce je prikazao snimak na kome se jasno vidi kako vozac ovog preduzeca pusi tokom voznje.Skoknu po burekOn je, kada se zaustavio na semaforu, zapalio cigaretu i ne krijuci se popusio je tokom voznje. Sugradjani tvrde i da su vise puta videli „majstora" kako doruckuje za volanom ili telefonira.- Najcesce koristim liniju 26 i nije redak slucaj da vozaci piju kafu ili pricaju mobilnim telefonom dok voze. Upravo na toj liniji pre pet dana vozac je zaustavio autobus van stanice i izasao da kupi burek. Jednog sam cak i upozorila, ali mi je odmahnuo rukom i rekao da se vozim taksijem ako mi se ne svidja - ogorcena je sugradjanka Nevena Djukic.U GSP-u „Beograd" su nam potvrdili da je vozacu koji je na duznosti u autobusu strogo zabranjeno pusenje i telefoniranje, ali i isticu da je u njihovom preduzecu zaposleno vise od 3.000 vozaca i da ne mogu bas sve da kontrolisu.- Cinjenica je da sam i licno imala prilike da dok se vozim autobusom vidim kolege koji se tako ponasaju i uvek ih opomenem. Molimo sve gradjane koji imaju informaciju i dokaze da neki nas vozac pusi ili telefonira tokom voznje, da ih dostave u nasu Direkciju uz garazni broj vozila, liniju i vreme kada se to desilo. Na prikazanom snimku se vidi da je nacinjen ovih dana, ali ne znamo nista vise. Poslala sam dopis u sva cetiri pogona da pronadjemo tog vozaca i unutrasnja kontrola ce istraziti ovaj slucaj, a ako se utvrdi ko je na snimku, protiv njega cemo pokrenuti disciplinski postupak - rekla je Slavica Stevanovic, portparol GSP-a.Ne mogu da se uzdrzeJedan od vozaca GSP-a, koji nije zeleo da mu se objavi ime, ispricao nam je da neki od njegovih kolega jednostavno ne mogu da se uzdrze od pusenja cigareta na radnom mestu i da je uglavnom rec o onima koji voze na duzim relacijama.- Iako nisam pusac, ponekad ih i razumem. Nekad zaglavimo u guzvi ili imamo nekoliko vezanih voznji i mozda zbog toga i ne stignu da zapale. Cak ni ja nisam siguran da zbog toga ugrozavaju putnike - ispricao nam je vozac na liniji 26.

Procitaj nastavak vesti...