samo-opusteno Serije
Pages: 123456
Uvod u Anatomiju By: NiKooLaa Date: Maj 02, 2009, 17:21:00
Uvod u Anatomiju (engl. Grey's Anatomy) je američka medicinska drama TV kuće ABC. U Srbiji se prikazuje na televiziji B92. Naziv je dobila po čuvenom udžbeniku „Uvod u anatomiju“ koji se koristi na prvoj godini studija medicine, a kako se glavna junakinja Meridit preziva Grej, otuda paralela. Radnja je smeštena u zamišljenoj bolnici „Sijetl grejs“ u Sijetlu gde pet stažista započinje svoju hiruršku karijeru.

Likovi i odnosi

Glavni junaci ove popularne serije su sledeći:

* Meridit Grej, koja je, kako sami njeni prijatelji kažu, mračna i uvrnuta iznutra
    * Kristina Jang, najbolja prijateljica Meridit Grej, preambiciozna devojka koja se odlučila za medicinu pošto je gledala oca kako umire
    * Izi Stivens, dobra, srećna i nasmejana koja često pređe granicu doktor-pacijent pa postane emotivno vezana za pacijenta
    * Džordž O'Mali, najbolji prijatelj Izi Stivens, smotan ali dobroćudan koji katkad ume da pukne
    * Aleks Karev, koji je brutalno iskren i ne preza ni od koga osim od doktorke Mirande Bejli
    * Miranda Beli, doktorka koja ih je preuzela kao specijalizant; stroga i najbolja u svom poslu, pravi je profesionalac.
    * Derek Šepard (poznatiji kao Mek-lepi) koji je u ljubavnoj vezi sa Meridit, koja će tek kasnije upoznati njegovu ženu Adison Montgomeri Šepard
    * Adison Montgomeri Šepard, Derekova žena koju je Derek ostavio pošto ga je prevarila sa njegovim najboljim drugom, Markom Slounom
    * Mark Sloun (Mek-dasa), najbolji prijatelj Derekov najbolji drug koji dolazi u Sijetl kako bi povratio najboljeg prijatelja, što mu kasnije i uspeva
    * Kali Torez, načelnica ortopedije, Džordžova bivša žena
    * Preston Berk, koji je Kristinu ostavio pred oltarom, a zatim napustio Sijetl zauvek
    * Erika Han, koja je došla na mesto šefa kardiohirurgije, na kojem je ranije bio Preston Berk. Ona je surova, ali precizna i samim tim pleni svojom tehnikom.
    * Leksi Grej, Meriditina polu-sestra, koja u toku serije dolazi kao stažista u službi Kristine, specijalizanta
    * Ričard Veber, šef hirurgije, koji kasnije zapošljava i vojnog doktora, traumatologa Ovena Hanta, koji će osvojiti srce naizgled hladne Kristine.

Sezone

Serija ima ukupno 5 sezona, s tim što se peta još uvek emituje u Americi. Kod nas su prikazane prve četiri na televiziji B92. Kroz prve tri sezone pratimo razvoj Glavnih junaka (Meridit, Kristina, Izi, Džordž i Aleks) kao stažista specijalizanta Bejlijeve. Dodeljeni su im slučajevi, načinjeni prvi rezovi, začele prve romanse. Nakon treće sezone i specijalizantskog ispita, svi prolaze uspešno i postaju specijalizanti osim Džordža koji nije položio ispit i ponavlja svoje stažiranje. Dolazi Lexi kao stažistkinja, kao i Erika Han na mesto Prestona Berka... Na početku pete sezone priključuje se i Oven Hant.

Sezona 1

Početak. Prva smena koja traje 48 sati. Upoznavanje kolega stažista. Upoznavanje specijalizanta kom su dodeljeni. Ovako je izgledao prvi dan stažista Meridit, Džordža, Izi i Kristine

Meridit se budi kraj potpunog neznanca, kom govori da kasni na posao a to nije nešto što biste želeli prvi dan na poslu. Pošto saznaje da se zove Derek, meridit odlazi da se istušira i govori Dereku da ode.

Dolazi u bolnicu, upoznaje se sa ljudima kojih će se držati sedam godina koliko hirurški program u bolnici Grejs traje. Miranda Bejli im je specijalizant, gruba je i otvorena. Nema dlake na jeziku. Možda je zbog toga i zovu Naci.

Uskoro im se priključuje i Alks Karev. Meridit saznaje da je momak s kim je provela veče u stvari novi specijalista, šef neurohirurgije, Derek Šepard. I prvi slučaj radi s njim.

Različiti slučajevi se pojavljuju, bivaju rešeni ili ne. Upoznajemo ličnosti stažista, specijalizanata kao i specijalista. Meridit i Derek nastavljaju sa svojom Aferom za koju kasnije saznaje i Bejlijeva. Izi i Džordž postaju najbolji prijatelji i useljavaju se kod Meridit. Po završetku sezone Kristina i šef Kardiohirurgije, Preston Berk, bivaju zajedno, nakon čega Kristina zatrudni.

Sezona se završava dolaskom Adison Mongomeri Šepard, Derekove žene. Meridit je upoznaje iznenada i odlazi.

Ova sezona ima samo 9 epizoda iako je prvobitno zamišljeno da ima 13.

Download Uvod u Anatomiju:
http://www.samo-opusteno.info/forum/filmovi-47/grey%27s-anatomy-(uvod-u-anatomiju)/

Igrica Uvod u Anatomiju:
http://www.samo-opusteno.info/forum/igrice/grey%27s-anatomy-(-2009-)-!!!/
Re: Uvod u Anatomiju By: TanjicA Date: Maj 29, 2009, 23:50:17
Super je serija, samo nikako da provalim kad se pusta, jednom sam je slucajno gledala na fox life....
Re: Uvod u Anatomiju By: DaRkOoO Date: Maj 30, 2009, 10:18:33
Ima na foxlife,ne znam tachno termin..
Re: Uvod u Anatomiju By: marijica Date: Oktobar 14, 2009, 15:51:32
Bilo je do skoro i na b 92 oko pola osam ali su izgleda prekinuli na pola..
Re: Uvod u Anatomiju By: makson Date: Decembar 03, 2009, 19:40:53
sve bolje sezone, u svakom slucaju
Re: Uvod u Anatomiju By: blabla111 Date: Decembar 04, 2009, 01:57:00
serija je extra. steta sto je vise nepustaju na b92
Re: Uvod u Anatomiju By: dreamy Date: Mart 18, 2010, 17:22:08
mislim da je na foxlife nedeljom u 9..
Odg: Uvod u Anatomiju By: Ticky Date: April 28, 2010, 13:10:30
Ima nekih bas zanimljivih epizoda...
Odg: Uvod u Anatomiju By: alexandra30 Date: Maj 09, 2010, 18:57:11
Svidja mi se.
Odg: Uvod u Anatomiju By: TanjicA Date: Jun 14, 2010, 23:35:53
Meni su fantastične one poruke koje zapravo Meredit iznosi na početku i na kraju svake epizode.
Par puta samčula nekoliko dobrih misli, i nikako da ih zapišem. Ima neko? :D
Odg: Uvod u Anatomiju By: DaRkOoO Date: Jun 15, 2010, 14:40:29
E i meni je to baš super :)
Odg: Uvod u Anatomiju By: alexandra30 Date: Septembar 14, 2010, 18:14:38
super je serija.
Odg: Uvod u Anatomiju By: mikeli206 Date: Septembar 27, 2010, 00:02:05
Kad ide na foxu i u koliko
Odg: Uvod u Anatomiju By: !mila! Date: Septembar 27, 2010, 20:30:13
 serija je ok
Odg: Uvod u Anatomiju By: MarkoKg Date: Novembar 06, 2010, 23:45:08
Meni su fantastične one poruke koje zapravo Meredit iznosi na početku i na kraju svake epizode.
Par puta samčula nekoliko dobrih misli, i nikako da ih zapišem. Ima neko? :D
http://www.tvfanatic.com/quotes/shows/greys-anatomy/season-1/
Imaš tu sve sezone dosta citata.  :ok

Počeo sam i ja da skidam sa neta pošto nisam baš gledao dok je bila na tvu.